Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciążą przy zrostach w brzuchu obejmujących jajowód


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka,w wieku 9 miesięcy,przeszła ciężkie wgłobienie jelit z komplikacjami.W chwili przybycia do szpitala była w stanie nie rokującym przeżycia.Lekarze z trudem ją odratowali po bardzo długiej operacji,która musiała zostać powtórzona po zastosowaniu przetoki i wlewów antybiotykowych.Poinformowano mnie.że miała taką operacje jak Papież po zamachu.To było w 1985 roku. Kilka lat temu córka zaczęła odczuwać silne bóle skurczowe brzucha.Okazało się,że ma masę zrostów,które obejmują jajowód.Zrostu zostały częściowo usunięte,a wraz z nimi jajowód.Obecnie córka jest mężatką i przygotowuje się do zajścia w ciążę.Chciałabym się dowiedzieć,czy zajście w ciążę/utrudnione przez posiadanie tylko jednego jajowodu/ nie będzie przyczyną zaostrzenia jej stanu zdrowia.Oprócz pozostawionych zrostów,córka ma również dwie wielkie blizny na brzuchu w okolicy od pępka do wyrostka oraz kolistą bliznę po przetoce.Byłabym wdzięczna za jakakolwiek pocieszającą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście problem zajściem w ciąże na pewno będzie istniał. Co do rozwoju samej ciąży jednak nie powinno być kłopotów mimo zrostów w jamie brzusznej. Oczywiście problem ten należy przedyskutować bezpośrednio z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

Bardzo dziękuję za dodanie mi otuchy.Właśnie dowiedziałam się,że córka odbyła konsultacje z ginekologiem i chirurgiem.Okazały się na tyle pomyślne,że natchnęło to nas nadzieją na pomyślne doczekanie się potomstwa.Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×