Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie ciała obcego z kolana


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat. Rok temu ukleklam niefortunnie i poczulam bol ktory przypominal uklucie. Kilka dni pozniej noga mi spuchła wiec trafilam na pogotowie po czym wlozono mi noge w szyne z podejrzeniem zlamania. Na drugi dzien trafilam do ortopedy i zalozono mi gips na dwa tygodnie pod diagnoza zlamania rzepki lewej. Przy nastepnej konsultacji znow zalozono mi gips na 2-3 tygodnie. Przez okres po calkowitym zdjeciu gipsu, czyli przez ubiegly rok odczuwalam ze to kolano nie jest w pelni takie jak byc powinno. Czulam dyskomfort przy klekaniu, czasami mnie zabolalo dosc mocno. Niedawno postanowilam konktrolnie pojsc do ortopedy. Ten w ramach bolow przepisal mi 6tygodniowa kuracje lekiem ktory leczy zwyrodnienia stawow. Oprocz tego dojrzal sie na przeswietleniu ciala obcego, czegos na ksztalt igly. Skierowal mnie do chirurga, ktory stwierdzil ze jest to blisko centymetrowa szpilka bedaca poza stawem. Porownujac przeswietlenia widac ze szpilka ta wtedy rok temu rowniez byla, mniej wiecej w tym samym miejscu. Lekarz stwierdzil ze jest to niegrozne i nie musze tego usuwac. Usuniecie to *grzebanina* badz zabieg pod rentgenem gdzie jest duze ryzyko naswietlenia. Czy rzeczywiscie tak? Boje sie i jednak chcialabym to zrobic gdyz odczuwam to czasami i boje sie ze moze sie to zruszyc. Prosze o fachowa opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×