Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Świąd, silny ból odbytu i chowająca się bolesna kulka w odbycie


Gość A.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia męczę się z bólem, zaczęło się od świądu trwającego dwa dni, później ogromny ból odbytu. Bolało tak, że nie mogłam chodzić, siedzieć, nie mówiąc o wizytyach w toalecie. Przy samym odbycie na górze wyczuwam twardą kulkę, która promieniuje bólem. Kulka ta chowa się i wychodzi w pozycji gdy kucam / jestem w toalecie. Chirurg badał mnie ale nie wyczuł tej kulki i tym samym wykluczył ropień. Nie mam krwawień, nie wiem co to jest. Stosuję od tygodnia czopki przepisane przez lekarza, maść i nasiadówki z kory dębu. Jedyne co mi pomaga i po czym ból znika, to ciepła kąpiel (ale na krótko pomaga) i aspiryna/paracetamol. Temperatura waha się między 37 - 37.5. Co robić, jechać do kolejnego chirurga, przeczekać? Kulka się raz zmniejsza, raz jest większa. Boli najbardziej gdy w odbycie zbiera się ciśnienie, gazy czy czas przed stolcem. Nigdy nie miałam hemoroidów, chirurg też je zasadniczo wykluczył. Zaczynam być coraz bardziej zrozpaczona. Dodam, że okolica nie jest zaczerwieniona, z guzka nie ma żadnego ujścia, jest widoczny jako podskórna kulka jedynie w pozycji kucania między odbytem, a kością ogonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogą być guzki krwawnicze(żylaki odbytu) z tym że u ciebie guzki wypadają na zewnątrz w czasie wypróżniania się, lecz cofają się samoistnie, to potwierdza świąd w okolicach odbytu i bóle dobrze że nie ma krwawienia, proponuje leczenie farmakologiczne, dużo produktów bogatych w błonnik, oraz lekkie środki przeczyszczające.Nie warto czekać gdyż przy większym stadium guzki te usuwa się operacyjnie. chirurg zasadniczo może się mylić można jeszcze raz sprawdzić po przez badanie USG przezodbytnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, zdesperowana poszłam do innego chirurga i okazało się, że mam szczelinę odbytu i guzek wartowniczy. Załamać się można z bólu, szczególnie że pomaga tylko aspiryna, której brać na tą przypadłość nie wolno. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×