Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie pochewek ścięgnistych w obrębie ręki i zespół cieśni nadgarstka


Gość Milka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelina25 lat

witaj ja mialam taka operacje w lipcu ale ije na kolejny poprawka mnie czeka bede maiaal fenestracje pochewek i zginacza palca 5 wczesniej mialam naciecie pochewek palcow 3 i 4 operacja w znieczuleniu miejscowym zastrzyki ok 6 do reki operacja trwala godzine bylam caly czas przytomna ale na lekach uspokajajacych wszystko bylo mi obojetne ogolnie ok 2miesiace na zwolnieniu lekarskim 3 miesc. rehabilitacja niestety zadnych innych badan typu emg nie mialam a co to takiego jest mozesz mi napisac bo ja dzien przed zabiegiem to tylko mi krew i mocz pobrali i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, emg to badanie u neurologa zeby sprawdzic czy jest uszkodzony nerw posrodkowy ktory biegien od ramienia az do dloni i czesto w nadgarstku robi sie ucisk na niego i trzeba to odbokowac operacyjnie. ja mam zapalenie sciegien w dloniach plus dretwienie stad mysle ze jednak w nadgarstku sciegna tez sa cos nie tak i uciskaja na ten nerw. boje sie tego badania bo ponoc nieprzyjemne jest. mialas szczepienie na wzw? co to jest fenestracja? czytalam twoj topik i Tobie cos strzelalo w tych sciegnach a mi nie. tylko rano mam problemy z wyprostowaniem i zacisnieciem dloni i usg wykazalo pogrubione pochewki sciegien zginaczy Ewelina a jakie Ty masz objawy? czy rano jest najgorzej? co mowia lekarze na temat przyczyn tego stanu?ja musze isc do innego ortopedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

witaj ja mialam takie objawy rano strzelaly mi palce nie moglam ich wogole otworzyc musialam sobie pomoc 2-reka zeby je pootwierac w trakcie otwierania slychac jest takie pstrykanie i straszliwy bol przy tym zwlaszcza wlasnie rano i wtedy gdy dlon jest w stanie spoczynku i na wieczor powtorka z ranki ale juz mniej strzela ale jednak strzela czesto dlon tez jest zimna tez mam problemy z zacisnieciem dloni ale nie zawsze fenestracja nie wiem dokladnie co to jest lekarz mi powiedzial ze mi poprostu wytnie stan zapalny na histopatologie bo odziwo gdy robili mi naciecie pochewek to tamtejsi lekarze nie wycieli wycinka na badania i po pol roku sie okazalo ze mialam za wasko naciete te pochewki aby uwolnic sciegna z czego niestety mam opuchlizne i na dodatek 5 palec mi teraz strzela a rana po cieciu boli jak cholera jad dotykam nawet klaskac nie moge nie wspominajac o polozeniu dloni na stole zwlascza gdy przyciskam wychodzi na to ze lekarze nie do konca ten zabieg przeprowadzili prawidlowo wogole to ja jestem zdziwiona ze inny tez lekarz u ktorego teraz sie lecze wlasnie nie zlecil badan zadnych ,zadnych jescze nie mialam dziwne no nie ?nawet usg mi nie zrobili malo tego to teraz mam problem z barkiem to co pisalas wczesniej moze powinnam isc do neurologa ja nie moge reki swobodnie uniesc w gore jak na wysokosci twarzy uniose reke zgieta w lokciu i chce ja wyprostowac to bez szans boli mnie reka drzy i czuje ze uciska mi gdzies na nerw ale nie potrafie wlasnie okreslic gdzie ten bol jest nie wiem czy to mnie od ogojczyka w gore boli czy pod obojczykiem do ramienia gdzies w tej okolicy choroba mi sie zrobila od przeciazania non stop tej reki tzn generalnie od pracy pracuje manualnie rakoma jestem tez leworeczna i jestem zmuszona pracowac prawa reka bo moje stanowisko nie jest przystosowanwe dla mankutow nie mialam szczepienia na wzw palce mi nie strzelaly na poczatku tylko sie blokowaly ale ja dopiero po 2 latach poszlam z tym do ortopedy mialam rehabilitacje laser ultrasonografie tkzwane fango to takie cieple bloto nakladalo sie na reke ale to mi nie pomoglo i na operacje musialm isc i teraz widzisz mam poprawke juz palce 3 i 4 nie strzelaja ale doszedl 5 i jeszcze mam opuchnieta bolaco reke po nacieciu tych pochewek i doszedl ten bark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jestes mloda to moze wdziecinstwie mials to szczepienie? ja go nigdy nie mialam i nie wiem czy jest wymagane. ja rano nie moge rozprostowac dloni nic sie nie blokuje tylko sciegna sa jakby przykurczone musze je rozmasowac i dopiero wtedy moge dlon plasko polozyc na stole. ja mialam badania bo rodzinny wyslal mnie do reumatologa. ale nic nie wyszlo i wyladowalam u ortopedy ale takiego olewusa ze szok. teraz bede probowala sie zarejestrowac do innego. mi w barkach cos przeskakuje jak nimi ruszam ale to chyba efekt ciaglego siedzenia przy komputerze i malo ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ja mam podobne objawy,rano nie mogę zgiąć dłoni,przeskakuje mi trzeci i czwarty palec.czuję coś jak bym miał spuchniętą dłoń i ból w okolicy sródrecza.wybieram się do ortopedy.myslicie ,że konieczna będzie operacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest raczej zabieg a nie operacja:-) mysle ze zabieg bedzie najlepszym rozwiazaniem jesli masz zakleszczajace sie sciegna. u mnie byla to ciesn nadgarstka.jestem juz po zabiegach na prawa i lewa reke. jest znaczna poprawa. rece powolutku dochodza do pelenej sprawnosci. i najwazniejsze nie dretwieja ustapila sztywnosc i moge normalnie spac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawa indywidualna, zalezy tez jaki rodzaj pracy wykonujesz. trudno mi wiecej cos powiedziec bo ja nie pracuje. nie wiem tez czy ty masz ciesn czy tylko sciegna. ale tak ok 2 miesiecy trzeba liczyc na dojscie reki do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×