Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z rany po usunięciu włókniaka na podeszwie stopy


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

14 dni temu mąż przeszedł operację usuniecia zmian w stopie (wlokniak o glebokosci okolo 2,5 cm umiejscowiony w spodniej części stopy). Na ranę zostaly założone szwy. Mimo uplywu dwóch tygodni z rany pooperacyjnej nadal saczy się krew. 5 dni temu lekarz polecił mężowi stosowanie na ranę maści Betadine, ale niestety krwawienie nie ustępuje. Rana zaczęła swędzieć. Proszę o informacje jak dlugo moze trwac takie krwawienie mimo zalozonych szwow oraz czy jest to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam usuwanego włókniaka ze stopy ale mój chirurg na pytanie o to ile szwów będę miała roześmiał się, że w tym miejscu to on szwów nie zakłada, bo wszystko i tak się rozejdzie i nie będzie się goić. Trochę mnie to zdziwiło, ale okazało się, że trafiłam na dobrego lekarza. Jeździłam co dzień na zmianę opatrunków a w miejsce po usunięciu włókniaka pielęgniarka nakładała maść polseptol, która miała spowodować, że tkanka w tym miejscu się odbuduje i rzeczywiście ranka stawała się coraz płytsza aż zupełnie zrównała się z resztą skóry. Nic nie krwawiło i nie bolało a rana była naprawdę głęboka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rana niestety boli nadal, ale też sam włókniak wrósł w głąb stopy na głębokość ok.. 2,5 cm. Polseptol i Betadine mają bardzo podobne działanie. Opatrunki także zmieniamy codziennie, ale bardzo martwi mnie to krwawienie i bolesność rany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×