Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropienie i ból przy wrastaniu paznokcia


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, Mam taki problem z paznokciem, za krótko go obciełem i zaczoł mi wrastać w jeden bok palca, boli i delikatnie ropieje, prawie tej ropy nie widać z boku jest napuchnięty, i za bardzo nie chcem iść z tym odrazu do chirurga, może jest inny sposób domowy?? Slyszalem o moczeniu w roztworze nadmanganianu potasu, a konkretnie *Kalium hypermanganicum*. Czy to coś pomoże? I jakie są inne sposoby, leki, z góry dziękuje za wytłumaczenie i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często mam podobny problem - tworzy się wówczas stan zapalny - wtedy stosuję maść TRIBIOTIC. Jest do kupienia w aptekach bez recepty. Jeśli problem wrastania paznokci będzie się ponawiał zachęcam do skorzystania z usług dobrej manicurzystki - mnie wyleczyła z tego problemu bez zakładania jakichkolwiek klamer. Trzymam kiciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje wyciac ten kawalek paznokcia co juz mi wrosl po namoczeniu w nadmanganianie potasu i posmaruje tribioticem. Wiem ze skuteczna jest to masc bo mam taka w domu i nie raz ja stosowalem na rozne skaleczenia, jezeli ktos ma cos do powiedzenia to zapraszam serdecznie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami taki stan udaje się opanować przez moczenie w Rivanolu oraz antybiotykoterapię ogólną. Także specjalne klipsy zakładają kosmetyczki odwijające paznokieć od skóry. Jednak najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do chirurga, bo być może tylko leczenie operacyjne przyniesie spodziewany pozytywny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×