Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe bóle głowy przy procesie rozrostowym w móżdżku


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca mam lekkie bóle głowy ciągle czuje się skołowany jak po 3 piwach mam słabość rąk i nóg. Byłem w szpitalu miałem robiony rezonans głowy w kierunku SM. Stwardnienia nie stwierdzono ale w prawej półkuli móżdżku mam jakąś zmianę. Neurolodzy i neurochirudzy mówią że to przypadkowe znalezisko że może to być artefakt od badania, albo po prostu taka moja uroda lub że tak przebiega naczynie krwionośne bo zmiana widoczna jest tylko na jednym obrazie w rezonansie i się nie powtarza. Natomiast opis radiologa jest taki: Powierzchownie przy przy prawobocznej powierzchni prawej półkuli móżdzku widoczna jest niecharakterystyczna zmiana ognioskowa o nieco zatartych zarysach wielkości 15x13x10mm powodująca niewielki efekt masy bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego i bez otaczającego obrzęku. Obraz niejednoznaczy może odpowiadać procesowi rozrostowemu(wysoko zróżnicowany gwiaździak?) Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych i bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego Mam zalecony kontrolny rezonans za pół roku. Ciągle czuje się źle i się martwie. Co można z tym zrobić? wierzyć lekarzom że te objawy to nie od tego? sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba wierzyć lekarzom i postępować zgodnie z ich zaleceniami. Skoro nie przypuszczają, że jest to nowotwór to zapewne jest to to co Panu powiedzieli. Trzeba się uspokoić i w trybie planowym wykonać kontrolny rezonans magnetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×