Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mrowienie i ból przy rosnącym włókniaku na ramieniu


Gość Maja

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu pojawiła mi sie krostka na przedramieniu, która do chwili obecnej urosła do rozmiarów fasoli. Guzek znajduje sie głównie wewn, na zewn widać tylko niewielką szarą krostkę. Po wizycie u lekarza dowiedziałam sie, że jest to włókniak i doradzono mi chirurgiczne usunięcie go, gdyż może powodować ucisk na kanaliki nerwowe a co za tym idzie ból. Kilka tyg temu zaczełam odczuwać mrowienie w całej ręce i niewielki ból w okolicach guzka. Od trzech miesięcy czekam na termin zabiegu, ale niestety nie ma póki co możliwości ze względu na liczbę pacjentów. Mieszkam w Irlandii, lekarka ostatnio zasugerowała wyjazd w celu usunięcia włókniaka do Polski. Proszę o poradę, czy jest możliwość usunięcia go prywatnie i jaki jest koszt? Słyszałam, że sam zabieg to wydatek rzędu kilkuset złotych ale badanie wyciętej próbki, mające na celu wykluczenie nowotworu złośliwego to już wydatek ok 4 tys zł. Czy podane ceny są prawdziwe? I jakie jest ryzyko, że może to być nowotwór złośliwy? Bardzo prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwość usunięcia go prywatnie i jaki jest koszt? - tak, oczywiście, koszt około 300-400 zł Słyszałam, że sam zabieg to wydatek rzędu kilkuset złotych ale badanie wyciętej próbki, mające na celu wykluczenie nowotworu złośliwego to już wydatek ok 4 tys zł.Czy podane ceny są prawdziwe? - to nieprawda, koszt jak wyżej I jakie jest ryzyko, że może to być nowotwór złośliwy? - małe skoro wygląda to na włókniaka, ale zmianę trzeba wyciąć i poddać dokładnemu badaniu histopatologicznemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×