Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojedyncze wybroczyny w trzonie i antrum błony śluzowej żołądka


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru lat mam co jakiś czas bóle żołądka(które się utrzymują po kilka godzin), które są niekiedy bardzo silne. Ostatnio były tak mocne że musiałam jechać na pogotowie gdzie dostałam zastrzyk i mi przeszło. Pani doktor zasugerowała że to mogą być wrzody i żeby zrobić gastroskopie. jestem po badaniu i czy mogłabym prosić o analizę wyników. I z czego mogą wynikać takie bóle żołądka. Przełyk bez zmian.Linia z widoczna,nierówna. Niewielka niedomoga wpustu. Jeziorko śluzowe klarowne, pożółcone. Błona śluzowa żołądka gładka z poj. wybroczynami w trzonie i antrum. Odzwiernik szeroki, niesymetryczny, opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W badaniu gastroskopowym stwierdzono stan zapalny żołądka oraz niewielkie cechy przepukliny rozworu przełykowego to właśnie może być powód dolegliwości. Z wynikiem należy zgłosić się na konsultację do lekarza kierującego na tą gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, przedstawiłam wyniki badania i lekarz powiedział że wszystko jest ok. Że te bóle są od jelit, gdyż w zeszłym roku zaczęły mi się problemy z jelitami, czyli zespołem jelita drażliwego. Ale te bóle żołądka są już od kilku dobrych lat(co najmniej 7) i objawiają się całkiem inaczej niż bóle jelitowe. Czy w takim przypadku faktycznie nic nie powinnam robić w kierunku tych wyników które wyszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×