Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie jajnika z pękniętą torbielą skórzastą


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

5 grudnia miałam wycięty jajnik z torbielą która pękła i krwawiła do otrzewnej. Na wyniku histopatologicznym napisane - cystis dermoidalis, czyli to torbiel skórzasta. Wycinany był lewy, a na prawym również lekarze dostrzegli torbiel, następną operacje mam 7 lutego, nie da się jej wyleczyć farmakologicznie, trzeba usunąć, ale lekarka mówi, że uda się zostawić jajnik ponieważ nie jest w całości *otoczony* (nie wiem jak to ująć) tą torbielą i że najprawdopodobniej też jest to skórzasta. Moje pytanie dotycz tego jak żyć z jednym jajnikiem, czy da się normalnie, czy trzeba brać hormony? Jak już mi wytną tą torbiel, a wiem, że z kawałkiem jajnika to czy z tym kawałkiem co zostanie mogę normalnie funkcjonować? I jeszcze, pytanie o metodę operacji, ponieważ prawy wycinano przez zwykłe rozcięcie brzucha po uprzednim obejrzeniu otrzewnej (lekarze do końca nie wiedzieli co mi jest, dopiero jak zobaczyli krew w otrzewnej to ich oświeciło) i był to chirurg. Tym razem będzie to ginekolog i czy zrobi tą operacje inaczej czy również otworzy brzuch? A jeśli otworzy to może na tej bliźnie co już jest? Słyszałam, że nie można drugi raz operować rozcinając bliznę, która już jest bo mogą tworzyć się zrosty i blizna będzie się babrać, czy to prawda? Proszę o odpowiedź. Zapomniałam dodać, że otrzewną lekarze oglądali laparoskopem, dopiero potem otwierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak żyć z jednym jajnikiem, czy da się normalnie, czy trzeba brać hormony? - żyje się normalnie i nie ma potrzeby jakiegoś specjalnego postępowania ani przyjmowania hormonów Jak już mi wytną tą torbiel, a wiem, że z kawałkiem jajnika to czy z tym kawałkiem co zostanie mogę normalnie funkcjonować? - tak Tym razem będzie to ginekolog i czy zrobi tą operacje inaczej czy również otworzy brzuch? - o tym musi bezpośrednio zadecydować ginekolog, z uwagi na spodziewane duże ilości zrostów po poprzednim zabiegu raczej zdecyduje się na klasyczne cięcie A jeśli otworzy to może na tej bliźnie co już jest? - raczej przez starą bliznę Słyszałam, że nie można drugi raz operować rozcinając bliznę, która już jest bo mogą tworzyć się zrosty i blizna będzie się babrać, czy to prawda? - nie, wcale tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×