Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn surowiczo krwisty z tłuszczem i ból kolana przy dotyku po stłuczeniu


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze. Otóż tydzień temu przewróciłem się uderzając wew. częścią kolana o twarde podłoże.Uderzeniu nie towarzyszyło skręcenie/chrupnięcie itp,poprostu ból.W wyniku tego uderzenia zebrało się sporo bo 90ml płynu surowiczo krwistego z tłuszczem,który został usunięty.Nogę zawinięto w szynę i zapisano leki przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe. Rtg nie wykazało złamań , Usg również niczego złego nie wykazało , kolano mnie nie boli w żadnej pozycji , mogę normalnie zginać , stać , nic nie przeskakuje.Ból pojawia się tylko podczas dotykania stłuczonej kości. Teoretycznie wygląda na to ,że nic złego się nie stało ale przecież obecność krwi w kolanie świadczy o poważniejszym urazie. Płyn nie zebrał mi się ponownie w kolanie. Czy istnieje szansa ,że po takim urazie wszystko samo się zagoi i nie będzie powikłań czy jednak obecność najprawdopodobniej krwiaka ,który nawet by się wchłonął może mieć dalsze konsekwencje? Dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyn już się nie zbiera, bolesność kolana jest tylko dotykowa to oznacza, że stłuczenie prawidłowo się goi i nie powinno być kłopotów w przyszłości z tym kolanem. Krew jaka zebrała się w kolanie zapewne powstała z pęknięcia drobnych naczyń, które zapewne zamknęły się i obecnie nie ma już krwawienia. Sama krew została odprowadzona i już się nie zbiera więc nie doprowadzi do uszkodzenia chrząstek stawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×