Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, silne bóle brzucha, wzdęcia i puchnięcie jelita


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 25 lat jestem mezczyzna wzrost 176 waga 63kg.Mam bole brzucha z prawej strony.Zaczne od objawow: biegunki nigdy nie zatwardzenie wyprozniam sie nawet 8 razy dziennie, pale papierosy, z prawej strony brzucha puchna mi jakby jelita (jest zgrubienie) moge je rozmasowac i zaraz znowu puchnie..bole brzucha okropne wzdecia pieczenie z prawej strony biegunki.bylem na USG i wykluczyli wyrostek juz 2 razy..nie moge przytyc bo jak cos zjem zaraz biegne do wc..uprzykza mi to zycia trwa kilka lat...bylem na kolanoskopi ale wszystko jest ok...nie raz bol promieniej na lewa strone...co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, w polsce niestety lekcewazy sie ten problem. Mysle ze miales go wczesniej. Jest kilka powodow. IBS nadwrazliwosc jelita grubego. Ale mysle ze to moze byc Cronse lub colites desis. to powazne choroby na tle nerwicowym,ale i dziedzicznym, pojawiaja sie u mlodych meszczyzn zwlaszcza w wieku 12-16 lat poczym powaznie sie objawiaja okolo 20 lat ale i pozniej. musisz wyegzekwowac leczenie i pomoc dietetyka z prawdziwego zdarzenia, przy tej chorobie w europie. dieta bez glutenowa, niepij soku z pomaranczy i cytrusow, nie pal, nie pij alkocholu, ryz, lekkie sosy,biale pieczywo, sproboj to przez miesiac. Popros lekaza o colofac- duspatali.popros o ponowna kolonoskopie i tomograf. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×