Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, pieczenie i swędzenie podczas wypróżniania przy szczelinie odbytu


Gość monika 23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ! tydzień temu poszłam do lekarza rodzinnego ponieważ miałam straszny ból odbytu oraz duże ilości krwi podczas wypróżniania. Lekarz rodzinny podczas badania stwierdził szczeline odbytu i przepisał czopki distreptaza przez 5 dni 2X1 mineło pięć dni i nie ma żadnej poprawy tylko tyle że krwawienie ustalo a ból, pieczenie i swędzenia nadal jest, najgorszy jest ból podczas wyprózniania się. Chciałam się dowiedzieć czy te 5 dni starczy na wygojenie szczeliny czy powinnam być cierpliwa i jeszcze poczekać , ile przeciętnie wynosi czas gojenia sie szczeliny. dodam, że nie mam żadnych zaparć stolec mam zawsze miekki bo cierpie na IBS,więć to napewno nie od tego, jedna rzecz która mnie zastanawia to to ,że stało mi się to podczas brania antybiotyku augumentin po trzech dniach brania tabletek zaczeły właśnie pojawiac sie te dolegliwości z odbytem czy antybiotyk mogł to spowodować? z góry bardzo dziekuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę najlepiej w tej sprawie udać się na konsulatcję do chirurga, jeszcze lepiej zajmującego się proktologią. 5 dniowe leczenie w przypadku szczeliny odbytu jest niewystarczające. Czasami taki leczenie trwa tygodniami. Czasami trzeba nawet leczyć operacyjnie. Chirurg po badaniu zaleci dalszy sposób postępowania. Po leczeniu antybiotykiem nie występują powikłania w postaci szczeliny odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×