Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Strzelanie w szczęce, wąskie przewody w nosie i regeneracja wątroby po lekach


Gość Janek

Rekomendowane odpowiedzi

1.Strzeliło mi 3 razy z tyłu szczęki jak ruszałem nią.Jaka to mogła być przyczyna? Może coś mi uszkodziło się ? 2.Brałem kiedyś tam kilka dziennie leków przeciwbólowych(naproxen) i smarowałem się maścią naproxen.Teraz już od długiego czasu nie używam nic z tych rzeczy(ani piguł itd).Czy wątroba wróci do poprzednich rozmiarów i się naprawi/? Jakie są badania wątroby? 3.Mam wąskie przewody w nosie.W nocy oddycham tylko gębą.Jak próbuje oddychać nosem to za mało powietrza pobieram.Czy tylko operacyjnie polepszę oddychanie poprzez nos? Czy ćwiczeniami wciągając głęboko powietrze nosem i wydychając? 4.Głośno miałem przez komórkę dzwonek przyłożony do ucha 5 sekund aż 2 razy.Może mi coś uszkodził w uchu? Zawsze unikam ogromne hałasy.Czy słuch regeneruje się,naprawia jak jest w ciszy? Żeby uszkodził się słuch to w jakim czasie bym musiał przebywać w huku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Strzeliło mi 3 razy z tyłu szczęki jak ruszałem nią.Jaka to mogła być przyczyna? Może coś mi uszkodziło się ? - wątpię, że doszło do jakiegoś uszkodzenia, zapewne w sposób nietypowy doszło do otarcia się powierzchni stawowych w żuchwie, czasami tak incydentalnie się zdarza 2.Brałem kiedyś tam kilka dziennie leków przeciwbólowych(naproxen) i smarowałem się maścią naproxen.Teraz już od długiego czasu nie używam nic z tych rzeczy(ani piguł itd).Czy wątroba wróci do poprzednich rozmiarów i się naprawi/? - po incydentalnym zażywaniu leków przeciwbólowych nie dochodzi do uszkodzenia wątroby Jakie są badania wątroby? - USG wątroby oraz określenie funkcji wątroby w badaniach laboratoryjnych (ASPAT, ALAT, bilirubina, fosfataza alkaliczna, GGTP, układ krzepnięcia, albuminy) 3.Mam wąskie przewody w nosie.W nocy oddycham tylko gębą.Jak próbuje oddychać nosem to za mało powietrza pobieram.Czy tylko operacyjnie polepszę oddychanie poprzez nos? Czy ćwiczeniami wciągając głęboko powietrze nosem i wydychając? - w tej sprawie trzeba udać się na konsulatcję do laryngologa, on po badaniu wyjaśni podłoże dolegliwości i w jaki sposób postępować w takim przypadku 4.Głośno miałem przez komórkę dzwonek przyłożony do ucha 5 sekund aż 2 razy.Może mi coś uszkodził w uchu? Zawsze unikam ogromne hałasy.Czy słuch regeneruje się,naprawia jak jest w ciszy? - na pewno nie doszło do uszkodzenia słuchu, słuch rzeczywiście regeneruje się w ciszy Żeby uszkodził się słuch to w jakim czasie bym musiał przebywać w huku? - to raczej trwa latami, aby doszło do uszkodzenia słuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×