Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie łękotki przy bloku w kolanie


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Nie mogę do końca wyprostować nogi w kolanie, brakuje nie wiele, ale jednak. Bez dużego wysiłku wyprostuje, ale samowolnie nie ma szans. USG wykazało uszkodzenie łękotki, poszedłem do ortopedy, który od razu stwierdził, że noga zablokowana i artroskopia, bo nawet rezonans tu nic nie wykarze. Wspomniał coś, że po prostu wytnie się łękotkę (przyśrodkową bo ta chyba blokuje i mnie boli) bo Ona i tak nie spełnia znaczącej funkcji w kolanie. Od razu mnie to zaciekawiło, bo kojarzyłem łękotkę jakby z poduszką która amortyzuje, a na forach pisało, że wycina się obumarłą część żeby łękotka mogła odrosnąć, a nie *całą* łękotkę. Jestem już umówiony na zabieg, ale mam straszne obawy czy na niego iść do tego lekarza bo może mnie zrobić inwalidą na całe życie jak wytnie mi tą łękotkę chyba? Piszą, że takie coś to barbażyństwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana skoro zaproponował Panu taki zabieg specjalista to na pewno nie chce z Pana robić kaleki. Wykonuje się takie zabiegi w dużych ilościach i nie powodują one na pewno inwalidztwa. Proszę zaufać lekarzowi, który Pana prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uzasadnione obawy, gdyż dwa lata wcześniej uszkodzona mnie podczas innego zabiegu i kosztowało mnie to później sporo nerwów i zdrowia. Ale mniejsza z tym. Prosił bym raczej o opinie - CZY ŁĘKOTKA NIE JEST WAŻNA? przecież na pewno jest, ja chce grać w piłkę jeszcze rekreacyjnie, jestem bardzo ruchliwy, kocham sport. Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź Panie Stepler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zerwałam wiązadła krzyżowe przednia i jednocześnie uszkodziłam łękotkę na tyle że trzeba było połowę wyciąć ponieważ zahaczała cały czas o coś. Teraz czekam na drugi zabieg a mianowicie przeszczep wiązadeł. Po pierwszym zabiegu czuję dużą poprawę jeśli chodzi o zmniejszenie bólu ale kolano jest nadal bardzo niestabilne (to raczej przez brak wiązadeł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×