Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie rąk przy zapaleniu ścięgien


Gość Muszla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...mój problem zaczął się jakiś czas temu. Pracuję we Włoszech jako barmanka, od jakiegoś czasu zaczęły mi drętwieć obie ręce, potem zaczęły się trudności w zginaniu i prostowaniu palców. Poszłam do lekarza we Włoszech który po badaniach stwierdził że mam zapalenie ścięgien. Do tego mam wodę w obydwu rękach, drętwiejące oba kciuki i palce wskazujące. Lekarze stwierdzili ze muszę poddać się operacji we Włoszech. Ale czy naprawdę jest to konieczne??? Co ja mam robić?? Obecnie jestem w Polsce i potrzebuję porady!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czy taki stan wymaga już operacyjnego leczenia. Nie wiem w jaki sposób była pani leczona zachowawczo (jakie leki, jaka rehabilitacja). Najlepiej skonsultować się w Polsce z ortopedą, który po badaniu wyjaśni na pewno jaki powinien być dalszy sposób postępowania, który Pani będzie mogła porównać ze sposobem postępowania lekarzy włoskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszlo, ja tez tu na forum pisalam w swoim watku o swoich problemach z dlonmi. choc u mnie bylo na odwrot najpierw zapalenie sciegien a potem doszlo mrowienie i dretwienie. cos czuje ze to oprocz zapalenia sciegien przyplatal sie zespol ciesni nadgarstka. bralam sterydy pomoglo na chwile gdyz u mnie stan ten jest juz przewlekly suchy bez wysieku ale pochewki sciegien sa pogrubione. na razie ortopeda nie mowil o operacji ale po zakonczeniu sterydu nie bylam jeszcze u ortopedy . ale musze sie wybrac choc pewnie bede musiala z min. miesiac czekac w kolejce. ogolnie ciezka sprawa tez nie wiem skad sie to wzielo czy od przesilenia czy cos innego. na samym poczatku bylam u reumatologa i wyniki wyszly dobre wiec odeslal mnie do ortopedy. pomimo ze dolegliwosci sa meczace to mam nadzieje ze nie jest to nic groznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z woda w palcach? ja zrobilam prywatnie emg i wyszlo ze mam zaawansowany zcn wiec tylko operacja mi pomoze. zastrzyki owszem ale na krotka mete bo dzialaja max 2 miesiace i potem trzeba od nowa robic zastrzyk. ja mam takie dretwienia sztywnosc palcow ze mam juz tego dosyc. boje sie zabiegu ale nie mam wyjscia. teraz wegetuje z tymi rekoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej fajnie ze sie odezwalas:-) a jak z ta woda co mialas i z dretwieniem palcow? ja jestem po zabiegach na zcn.najpierw prawa reka 16 maja a 8 sierpnia mialam na lewa. jest kolosalna poprawa. ustapilo dretwienie mrowienie sztywnosc. prawa reka jest juz prawie ok(no jeszcze musze ja troszeczke porozciagac bo wiadomo porobily sie przykurcze i zginanie w nadgarstku bylo ograniczone ale mysle ze jeszcze z miesiac czy dwa i prawa reka bedzie juz ok. lewa jeszcze troszke obolala w miejscu ciecia ale chyba zmierza ku dobremu:-) no i najwazniejsze ze moge spokojnie spac:-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×