Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból i strzelanie w barku u sportowca


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z barkiem od jakiś 3,5 miesiąca. Dodam, że trenuję siatkówkę. W ogóle nie mogę grać przy uderzeniu piłki ból jest bardzo silny, często boli mnie również z rana albo w nocy jak śpię i to ciągnie mnie wtedy jakby całe ramię razem z przodem tzn. w miejscu gdzie znajduje się obojczyk. Gdy podnoszę rękę również odczuwam ból ale nie aż taki jak przy uderzeniu piłki i z rana bo wtedy te bóle są nie do wytrzymania. Teraz siedzę już 3 tygodnie w domu bez żadnego sportu i dalej jest to samo nic się nie zmieniło. Wizytę i ortopedy mam na 12 stycznia wcześniej nie było miejsc. Czytając wcześniej o urazach kręgosłupa dodam ( może to ma jakiś związek ), że na treningu zderzyłem się z kolegą głową w jego ramie i od tamtego momentu bolała mnie szyja gdy zataczałem koła głową, ból był również silny czasami taki ze musiałem z tej pozycji gdzie mnie bolała szyja pomagać sobie rękami bo nie mogłem jej mięśniami szyi zabrać z tego miejsca. Ból szyi przeszedł po kilku miesiącach teraz już mnie nie boli. Może taką jeszcze jedną ważną informacją, że od kilku lat gdy robię kółka barkiem on mi bardzo głośno strzela.. To właśnie się zaczęło od kontuzji barku w gimnazjum powiedziano mi wtedy że mam odpoczywać nie grać itd i samo przejdzie. Kontynuując byłem z tym u lekarza rodzinnego to mi przepisał tabletki żeby *naoliwić* stawy, ale nic nie pomogło. Może jakieś sugestie co to może być i jak to leczyć, co robić? Bo pójdę pewnie tego 12 do ortopedy to mi powie że nie ćwiczyć samo przejdzie... i powie żeby smarować jakimiś maściami. Smarowałem przez pewien okres ale to nic nie dało. Dodam, że mam 19 lat. Czy to możliwe że to np. zwykłe przeciążenie i po 3 tygodniach bez żadnego sportu wysiłku machania ręką dalej nie ma poprawy? Czy to coś bardziej skomplikowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co może dziać się z tym stawem bez bezpośredniego badania. Może być taka sytuacja, że doszło już do zwyrodnienia tego stawu na skutek stałego przeciążenia. Być może konieczne okaże się wykonanie RTG tego stawu lub nawet USG. O wszystkim zadecyduje ortopeda po bezpośrednim badania. Jeśli wykluczy się podłoże zwyrodnieniowe tych dolegliwości to zapewne jest to zwykłe przeciążenie i odciążenie tego stawu na pewien okres powinno przynieść wycofanie się dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało po przebadaniu.. że jest to przeciążony zaczep bicepsa? Chyba dobrze zrozumniałem.. Lekarz przepisał mi fizjoterapię oraz kazał stosować maści. Jednak do lekarza który mógłby mi przepisać zabiegi muszę czekać 2 tygodnie. Lekarz dodał również że tego tak szybko nie wyleczę że raz może boleć raz nie.. i że to może powracać. Czy to jest prawda? I czy mógłbym coś robić żeby powrócić szybciej do zdrowia bo znając życie poczekam 2 tygodnie na lekarza.. a potem z 2 miesiące na rehabilitacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w chwili obecnej trzeba stosować żele i maści przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz oszczędzać kończynę górną. Efekty natychmiastowe powinna zaś przynieść rehabilitacja. To co powiedział ortopeda na pewno jest prawdą i nie ma Pan powodu do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie także zaczęło strzykać w prawym barku, nic sobie z tego nie robiłem, ćwicząc na płaskiej ławce ze sztanga, pewnego dnia gdy się obudziłem poczułem straszny ból, teraz nie jestem w stanie zrobić nawet pompki(bol jest zbyt silny), bylem u dwoch ortopedów, obydwoje zalecili artroskopie stawu barkowego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×