Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nakłucie i opróżnienie krwiaka pourazowego na łuku brwiowym


Gość MArta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Prawdopodobnie będę mieć nakłuwany i opróżniany krwiak...nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać. Dodam że mam dużego krwiaka pourazowego na łuku brwiowym. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania.. Czy robi się to w znieczuleniu? Czy zaraz po zabiegu można normalnie funkcjonować? Iść do pracy itp? Czy po zabiegu będę znowu zapuchnieta, będą pojawiaćsię sińce? potrzebne będą okłady? Czy zakłada się jakiś sączki? Nie mam pojęcia jak to wygląda,stąd aż tyle pytań. Bardzo proszę o informacje jak to wszystko może wyglądać...Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robi się to w znieczuleniu? - nie, zabieg polega na zwykłym ukłuciu krwiaka igłą ze strzykawką i wciągnięciu do strzykawki zawartości krwiaka (ból to tylko jednorazowe ukłucie igłą) Czy zaraz po zabiegu można normalnie funkcjonować? - tak Iść do pracy itp? - tak, od razu Czy po zabiegu będę znowu zapuchnieta, będą pojawiaćsię sińce? - nie potrzebne będą okłady? - nie Czy zakłada się jakiś sączki? - w czasie takiego zabiegu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dowiedziałam sie jednak ze zabieg bedzie wygladac inaczej..ze krwiak bedzie naciety oprozniony i bedzie zalozony saczek. Prosze cos wiecej napisac o zabiegu...w ktore miejsce daje sie znieczulenie, czy w kolejnych dniach kiedy bedzie wymieniany saczek czy to boli? Czy moge kupic masc zeby posmarowac miejsce przed wkluciem igly ze znieczoleniem? Nie pamietam jej nazwy bodajze cos na M.. proszeo opisanie takiego zabiegu. Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktore miejsce daje sie znieczulenie? - można ostrzyknąć środkiem znieczulającym miejsce, gdzie będzie nacięcie, nacięcie wtedy będzie bezbolesne czy w kolejnych dniach kiedy bedzie wymieniany saczek czy to boli? - to może boleć, lecz jest to bardzo niewielki ból Czy moge kupic masc zeby posmarowac miejsce przed wkluciem igly ze znieczuleniem? - tak, jest to tzw. krem Emla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×