Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego i stwardnienie na jądrze


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest następujący, właściwie to są one dwa. Stwierdzono u mnie żylaki powrózka nasiennego 3 stopnia. Czekam na zabieg, bedzie to obliteryzacja żyly nasiennej. Chcialbym sie dowiedziec jaka jest efektywnosc tego zabiegu, oraz jakie sa dolegliwosci(mozliwe powiklania) oraz przeciwskazania po tym zabiegu odnosnie aktynowsci fizycznej. Od urologa ktory stwierdzil te zylaki dostalem skierowanie na usg, na ktore udalem sie po jakims czasie. Wlasciwie kilka dni przed badaniem usg stwierdzilem na drugim jadrze pewna zmiane(zylaki sa na lewym, owa zmiana na prawym jadrze). Zmiana ta to stwardnienie wielkosci moze 3-4mm(od wykrycia tej zmiany przez mnie minelo ok. 1-1,5miesiaca). Robiac usg zwrocilem uwage lekarzowi na ta zmiane, jednak on po wykonaniu badania powiedzial, ze na obrazie usg nie ma zadnych zmian w tym miejscu. Co to moze byc? Czy jest jakis powod do zmartwien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dowiedziec jaka jest efektywnosc tego zabiegu, - około 80-90% oraz jakie sa dolegliwosci(mozliwe powiklania) - głównie bólowe, krwiak, a w dłuższej perspektywie bardzo rzadko wodniak jądra oraz przeciwskazania po tym zabiegu odnosnie aktynowsci fizycznej - około miesiąca nie powinno się nadwyrężać mięśni powłok brzusznych Co to moze byc? - być może to tylko drobne zwłóknienie miejscowe nie mające znaczenia klinicznego Czy jest jakis powod do zmartwien? - skoro urolog i ultrasonografista nie widzą w tym nic niepokojącego to zapewne nie ma powodu do zmartwień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×