Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie żylaka odbytu u młodej szczupłej osoby


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka obwa odnośnie żylaka odbytu, który został u mnie dziś zdagnozowany przez lekarza proktologa, jednak informacje jakich mi udzielił, w dużej mierze mijają się z informacjami jakie czytama tutaj na forum, dlatego jest zaniepokojona, Mam ednego guzka przy odbytnicy wiekości ok 1 cm , nie sączącego się, odczuwam dość natarczywy ale nie duży ból w tych okolicach. Lekarz przepisal mi czopki, masc, tablei pzreciwko zakrzepom i zalecił oklady z kory dęb. Jednak na moje pytanie czy prolem może wrócic, stwierdził ze raczej nie powinien, ównież wobec mojej obway o to czy nie trzeba ingerencji hirurgicznej stwierdził, że nie ma takiej potzreby i wyleczę sie zapisanymi lekami. Jednak doczytalam się na forum, że d calkowitego wyleczenia potrzebne jes wyciecie, a bez ego rpoblem cesto wraca. Jak wobec tego mam rozmieć informacje podane przez ego hirurga? Czy to, że guzek jest dosyć mały a ja jestem arczej osobą szczupłą i młoda (21 lat) moglo spowodować, że lekarz nie powiadomil mnie o ciemniejszych stronach tej choroby, gdyż uważal że po prosu aczej nie bede juz na to narażona? Zaczynam się denerwować podobnie jak przed diagnozą. Proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez działanie środków farmakologicznych miejscowych można doprowadzić do zmniejszenia się samego żylaka oraz do wycofania się dolegliwości. Jednak wyleczenie całkowite jest raczej niemożliwe. Zawsze może dojść do nawrotów zwłaszcza przy pojawieniu się silnych zaparć lub w czasie ciąży jaką zapewne w przyszłości Pani planuje. Proktolog pewnie miał na myśli wznowę w niedalekiej przyszłości i dlatego powiedział, że wyleczy ten stan lekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×