Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie dyskomfortu podczas wypróżniania po zmianie ukrwienia odbytu


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem jest,przynajmniej dla mnie, bardzo dziwny i jeszcze bardziej uciążliwy i uprzykrzający życie. Od ponad roku miałem dolegliwość polegającą na tym, iż po wypróżnieniu nie mogłem dobrze się *podetrzeć*. Na papierze toaletowym cały czas pozostawał ślad kału. Jakieś 2-3 miesiące temu udałem się do chirurga, który stwierdził u mnie hemoroida, oraz to że mam specyficzną budowę odbytu która może powodować takie dolegliwości. Przepisał mi czopki na hemoroidy oraz tabletki doustne mające na celu zmianę struktury ukrwienia odbytu. Faktycznie, po terapii odczułem poprawę, jednak nie na długo. Problem powrócił, jednak w nieco innej formie. Terapia co prawda pozostawiła trwały efekt-przed leczeniem odbyt był jakby opuchnięty,teraz tak nie jest, jednak teraz przy wypróżnianiu czasem mam wrażenie jak gdybym nie mógł wypróżnić się do końca, a przy podcieraniu mam wrażenie jakby zwieracz zewnętrzny był cały czas tak mocno ściśnięty, że przez to nie mogę do końca &#8222*się podetrzeć&#8221*, a niestety nie mogę go rozluźnić.Jest tak jak gdybym nie mógł go kontrolować, a przecież działanie zwieracza zewnętrznego powinno być zależne od woli. Zresztą cały czas mam odczucie jakby wszystkie mięśnie w okolicach odbytu były napięte. Bardzo proszę o odpowiedź, co to może być? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania. Radziłbym udać się na kontrolne badanie do chirurga najlepiej proktologa. Być może żylaki odbytu są już tak zaawansowane, że trzeba jej leczyć operacyjnie dlatego dają takie dolegliwości, a być może np. wytworzyła się jakaś drobna szczelina odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×