Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardniejąca grudka pod żołędziem


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że było sporo podobnych tematów ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Jakieś kilka miesięcy temu wyczułem jakąś twardą zmianę pod żołędziem. Początkowo zignorowałem to bo było mało wyczuwalne. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że to coś znacznie powiększa się nocą. Dokładnie w bruździe za żołędziem powstaje większa grudka. Jest ona twardawa ale nie zupełnie twarda. Wydaje mi się, że to jest jakiś zakrzep ponieważ jeśli to pouciskam znacznie się zmniejsza, tak bardzo, że staje się nawet niewyczuwalne. Wydaje mi się jednak, że zostaje maleńka grudka tam w głębi. Po obciągnięciu napletka jestem w stanie złapać ją palcami, jest pod tą skórą (czy co to tam jest), która znajduje się pod napletkiem. Jest bardzo niewielka i tak sobie myślę, że to jest jakiś zakrzep blokujący żyłę albo coś takiego.... Proszę o sensowną odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Dodam jeszcze, że to mnie nie boli, nie swędzi anie nie piecze. Po prostu jest. Co najdziwniejsze mimo, że znajduje się w warstwie pod napletkiem, jest łatwiej wyczuwalne przez skórę napletka niż po jego obciągnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania bezpośredniego trudno określić czym może być ta zmiana. Może to rzeczywiście jakaś wykrzepiała odcinkowo żyła, może jakiś włókniak, niewielki tłuszczak. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezposrednio z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×