Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uciekająca na bok noga przy przykurczu kolana i płaskostopiu


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witajcie! Otóż poznałem naprawdę śliczną kobietę, ale niestety ma ona problemy ze zdrowiem. W wieku 8 lat zachorowała (powikłania pogrypowe) na chorobę która spowodowała całkowity paraliż ciała (nie mówiła, nie chodziła - pozostała tylko świadomość). Udało jej się z tego głębokiego zapaścia wyjść po miesiącu leczenia i rehabilitacji. Potem lekarze się poddali. Pozostał jednak przykurcz prawego kolana i płaskostopie. Efektem tego jest to, że dziewczyna (21lat) kuleje. Nie może wyprostować nogi, a do tego ucieka jej na bok. Chciałbym jej pomóc, bo to młoda, wyjątkowo atrakcyjna kobieta. Pytanie: czy da się to *wyleczyć* i jakie są procedury. Gdzie się zgłosić po pomoc? Ile kosztuje ewentualna operacja i czy jest refundowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się to *wyleczyć* i jakie są procedury? - jeśli już ten stan tak długo utrzymuje się po chorobie to raczej w tej sprawie nie da się już nic zrobić, ewentualnie może w jakiś sposób ten stan skorygować Gdzie się zgłosić po pomoc? - najlepiej do jakiejś poradni rehabilitacyjnej z konsultacją neurologiczną Ile kosztuje ewentualna operacja i czy jest refundowana? - czy da się to operować musi zadecydować neurolog po badaniu, ale raczej nie da się tego korygować chirurgicznie, nie znam szczegółów klinicznych, aby konkretnie odpowiadać na powyższe pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam wielki problem,przed ciążą chodziłam szpilkach i nie sprawiał mi to żadnego problemu.od urodzenia mojego kochanego synka mineło osiem miesięcy i nie potrafie chodzić w żadnych szpilkach:( kostka odchyla mi się na zewnątrz *((( nawet ćwiczyłam w domu lecz niema żadnej poprawy!!!!! pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×