Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca i przesuwalna gulka w okolicy kości ogonowej


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, przejrzałem forum, zapytałem *wuja google* ale niestety, nie przyniosło to rezultatu... Fakt faktem, wyczytałem o torbielu włoskowatym, ale zobaczyłem również rysunki jak to wygląda. Więc wykreśliłem to z możliwości ze względu na fakt iż w moim przypadku gulka nie ma żadnych takich jakby *ujść wklęsłych*. Co to może być? 1. Torbiel odpada, bo jest to gulka podskórna która nie ropieje/nie krwawi 2. Gulką można poruszać (przesuwając palcami)-powraca na miejsce po pozostawieniu 3. Jest na wysokości kości ogonowej (ok 3-4 cm nad odbytem) 4. Uniemożliwia wykonywanie ćwiczeń na plecach (brzuszki itp.) 5. Patrząc w lustrze nie widzę żadnych śladów tej gulki, nie wystaje itp. Po prostu ją wyczuwam ruszając palcami, bądź sama o sobie przypomina jak usiądę za bardzo oparty o fotel... Co to może być? Sprawa jest pilna, czekam na wizytę u lekarza po skierowanie na jakieś badania. Ale chciałbym się dowiedzieć co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Trzeba jednak wiedzieć, że brak wydzieliny z takiego guzka, ujść przetok wcale nie wyklucza, że jest to torbiel krzyżowa czyli włosowa. Tym bardziej, że na taką zmianę wskazuje głównie lokalizacja. Może to też być tłuszczak lub np. włókniak. Trzeba, żeby Pana zbadał chirurg. On na pewno już po badaniu (lub wykonaniu USG) określi czym jest ten guz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedź, udam się po skierowanie na usg. Poinformuję co i jak jak wyjdzie co to jest dla ew. innych użytkowników z podobnym problemem. Pozdrawiam! A przy okazji życzę szczęśliwego nowego roku, i rzecz jasna zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×