Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zrastanie ścięgien w ręce po urazie


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu przeciąłem reke , przedramie od wewnetrznej strony, ok 5 cm ponizej nadgarstka. Przeciąłem 6 sciegien - zginacze palców, nerwy zostaly nie naruszone, czucie w palcach jest . scięgna zostały zszyte .Nosze szyne na rece, cwicze palce (zginam palce zaciskam piesc) lecz nie moge ich jeszcze prostowac (mogło by to moglo uszkodzic nadwyrezyc a moze nawet zerwac zszyte sciegna ). do wypadku doszlo w angli i tam mi zszyto reke. Bede w polsce przez miesiąc i chcialem zapytac o kilka rzeczy. Chciałbym sie dowiedziec jak długo takie sciegna sie zrastają, czy jest ryzyko ich zerwania i czy po leczeniu bede mogl wrocic do sportów siłowych ? Jaką masc moge stosowac na bliznę w ramach masazu? Jesli jest to mozliwe to bardzo prosze o odpowiedz , podpowiedz. Pozdrawiam. Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie dowiedziec jak długo takie sciegna sie zrastają, - około 2-3 miesiące czy jest ryzyko ich zerwania? - takie ryzyko zawsze istenie jednak z upływem czasu systematycznie się zmniejsza i czy po leczeniu bede mogl wrocic do sportów siłowych ? - wszystko zależy czy dojdzie do prawidłowego zrostu, jednak odradzałbym obciążanie zbytnio tej ręki Jaką masc moge stosowac na bliznę w ramach masazu? - najlepsze są żele z zawartością silikonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi, że 6-8 tygodni. Rękę wolno obciążać po 12 tygodniach. Szynę zdejmuje się często po 4-5 tygodniach i zaczyna rehabilitację, ale dużo zależy od operatora, który operował rękę- on zna uraz, potrafi ocenić ryzyko, trzeba się bezwzględnie słuchać lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×