Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poruszanie drutów przy ruchu stawu skokowego po operacji palucha koślawego metodą Kramera


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i 20.12.2010. miałam wykonany zabieg na paluchu koślawym (deformacja była duża, z tego, co zrozumiałam wynosiła 45 st). Zastosowano metodę Kramera - wycięcie fragmentu kości w kształcie klina - unieruchomienie za pomocą dwóch drutów Kirschnera (jeden wystaje z zewnętrznej strony palca, a drugi z samego jego czubka). Opatrunek - gaziki + bandaż elastyczny. Moje wątpliwości dot. poruszania się: Czy to normalne, że przy ruchach stawu skokowego, zginaniu i prostowaniu go, mam wrażenie, że te druty się *ruszają*? - czuję, że one nie tkwią nieruchomo, tylko odrobinę się przesuwają. Czy w takim wypadku mogę mieć całkowitą pewność, że odłamy kostne są odpowiednio unieruchomione, zabezpieczone? W związku z tym, czy mogę chodzić na tej nodze? *Na pięcie lub na zewnętrznej krawędzi stopy* - jak mówił mój ortopeda? Jednak mój rehabilitant (u którego ćwiczyłam po innym zabiegu, na kolano, 2 lata temu) powiedział, że nie mogę stawać na niej, a jedynie położyć na ziemi, lekko opierając. Nie wspomniałam wcześniej, że chodzę o kulach, ale to chyba oczywiste. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że przy ruchach stawu skokowego, zginaniu i prostowaniu go, mam wrażenie, że te druty się *ruszają*? - tak, to normalne Czy w takim wypadku mogę mieć całkowitą pewność, że odłamy kostne są odpowiednio unieruchomione, zabezpieczone? - tak, na pewno wszystko jest w porządku W związku z tym, czy mogę chodzić na tej nodze? Na pięcie lub na zewnętrznej krawędzi stopy* - jak mówił mój ortopeda? - można oczywiście tak jak zalecił i pozwolił ortopeda, ale bardzo ostrożnie i oczywiście należy używać kuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×