Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniona moszna, pęcznienie i ból jądra promieniujący do pleców


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze. Mam taki problem. Od 3 dni mam zaczerwieniona moszne przy prawym jądrze i wydaje mi sie jakby jądro trochę napęczniało. Od dzisiaj zacząłem czuć ból tego jądra promienujący do dolnej części pleców i nogi w okolicy pośladka. Byłem u lekarza rodzinnego i dostałem skierowanie do urologa. Dodatkowo lekarz przepisał mi antybiotyk o nazwie BACTRIM FORTE. Byłem sie zarejestrować do urologa w szpitalu ale niestety terminy są takie, że musze czekać ponad miesiąc:/ Jest to jedyny urolog w naszym mieście. Mam do Pana pytanie. Jesli rzeczywiście to jest zapalenie jądra, gdyż na to wygląda to co powinienem w tej sytuacji zrobić tzn. jakie środki leczenia Pan by zalecił. Czytałem, że można między innymi stosować żel Altacet lub lek przeciw zapalny Paracetamol ale to chyba nie wystarczy? Czy zapalenie jądra może mieć jakieś poważne konsekwencje? Pozdrawiam Jeszcze zapomniałem dodać, że przy wytrysku mam mniej spermy niż zawsze. Czy to może mieć jakieś powiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rzeczywiście to jest zapalenie jądra, gdyż na to wygląda to co powinienem w tej sytuacji zrobić tzn. jakie środki leczenia Pan by zalecił. Czytałem, że można między innymi stosować żel Altacet lub lek przeciw zapalny Paracetamol ale to chyba nie wystarczy? - tak, oczywiście należałoby zażywać leki przeciwzapalne np. paracetamol, antybiotyk według zalecenia lekarza rodzinnego, wykonywać okłady z altacetu oraz starać się unosić wysoko jądra (obcisłe majtki, w czasie leżenia ręcznik pod jądra) Czy zapalenie jądra może mieć jakieś poważne konsekwencje? - z reguły nie daje żadnych konsekwencji, lecz w przypadku ciężkiej postaci może doprowadzać do wytworzenia się ropnia jądra lub jąder, a w następstwie czasami bezpłodności Czy to może mieć jakieś powiązanie? - tak, jest to związane ze stanem zapalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na ratunkowym z racji zbyt dużego bólu, zrobiono mi USG jąder, badanie krwi i moczu. Z usg wyszło, że wszystko jest wporządku, z badania krwi też. Jedynie z moczu wyszło, że mam infekcje dróg moczowych i stąd prawdopodobnie te bóle. Lekarz przepisał mi tabletki FURAGINUM oraz DicloDuo. Puki co ból prawie ustąpił. Mam brać te tabletki do wtorku i pojawić się na kontroli jeśli coś jeszcze będzie nie tak. Teraz mam takie pytanie: Wyczytałem, że gdy się bierze Furaginum to nie można pić alkoholu, tak więc alkoholu teraz nie spożywam. Tylko po jakim czasie od odstawienia leku będę mógł pic alkohol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×