Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny ból w okolicy odbytu po wypróżnieniu przy zatwardzeniu


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu mialem lekkie zatwardzenie ale wyczuwalne jako zatwardzenie. Wczesniej zdarzaly sie duzo wieksze zatwardzenie. Po godzinie od tego wypróźnienia w okolicach jelita-odbytu poczulem ból-pieczenie, ktore pojawialo sie cyklicznie - 3-4 razy na minute. Moj bol jest umiejscowiony wewnątrz mnie ale na zewnetrznej czesci jelita-odbytu. Nie czuje nic w okolicach samej odbytnicy ani wewnatrz samego kanalu odbytniczego tylko na zewnetrznej scianie jelita-odbytu, tam gdzie posladek przechodni w odbyt ale oczywiscie wewnatrz moje ciala po lewej stronie. Po dwoch dniach te bolesci zmniejszaly sie az ustapily. Wokol samego odbytu nie czuje zadnego swedzenia ani dyskomfortu przy wyproznianiu, zadnych krwawien tez nie mam. Zaczalem ostroznie zazywac ISPAGUL aby stolec byl lagodny, i bylo OK. Kilka dni temu znowu mialem malutkie zatwardzenie choc niektorzy by tego zatwardzeniem nie nazwali i znowu pojawil sie ten bol choc w duzo miniejszm nasileniu. Dla lepszego zobrazowania tej dolegliwosci wyglada to tak jakby jakas mrówka podgryzala mi odbyt od srodka w okolicach jego ujscia. Czytalem rozne fora ale na zadnym nie znalazlem pasujacych objawow. Mam 43 lata i lecze lub leczylem sie na nadcisnienie ktore mam juz w normie. Zazywam lek na watrobe essentiale forte i drugi-ostatnie Lipanthyl200M. Trojglicerydy mam juz w normie i cholesterol tez. Rano i wieczorem pije roztwor octu jablkowego. Schudlem ze 107kg do 101kg mam 185cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×