Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metoda operacyjna przy zniesieniu fizjologicznej lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa


Gość danae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam dowiedzieć się jaką metodą najprawdopodobniej przeprowadzą mi operacje i czy naprawdę jest konieczna i ewentualnie jakie mogę ponieść szkody, ponieważ mam 29 lat i obawiam się tego zabiegu. MR:zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa w odcinku C4-C7.Widoczne zmiany degeneracyjne krążków m-k na poz. C4/C5,C5/C5,C6/C7 z ich spłaszczeniem na poz.C3/C4 i C4/C5 zaznaczone cechy rozluźnienia pierścieni włóknistych tarcz m-k zwężające przednią przestrzeń podpajęczą. Na poziomie C5/C6 widoczna centralno-prawoboczna wypuklina tarczy m-k do ok.3.3 mm,uciskająca przednią przestrzeń podpajęczą z impresją na brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego oraz ze stenozą prawego zachyłka bocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ostateczną decyzję w sprawie leczenia operacyjnego tego stanu klinicznego kręgosłupa musi podjąć neurochirurg. Jeśli te zmiany powiązane są z silnymi dolegliwościami bólowymi, być może także z objawami wypadowymi neurologicznymi to zapewne będzie konieczne leczenie operacyjne. Jeśli będzie konieczność leczenia operacyjnego być może zostanie usunięty i wprowadzony nowy, sztuczny krążek międzykręgowy, a odpowiedni odcinek szyjny kręgosłupa zostanie ustabilizowany specjalnymi prętami. Neurochirurg jeśli zadecyduje o operacji dokładnie wytłumaczy na czym ona będzie polegała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×