Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w podbrzuszu bolący po wysiłku


Gość zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwiona

Witam Jestem osobą bardzo szczupłą, wyczuwam guzek w podbrzuszu. Tkanki tłuszczowej u mnie chyba 0,00 % więc nie wiem...wyczuwam guzek w linii środkowej brzucha a dokładnie w podbrzuszu...nie jest on typowo pod samą skórką,tylko głębiej, nie da się go *odprowadzić* nigdzie jak w opisach przepukliny . W tym miejscu leżąc po cesarce czułam ból, jakby coś tam było, coś ciężkiego.Tak samo w wakacje będąc na quadach po męczącej jeździe, bolało w tym miejscu. Jestem panikarą, po nocach już nie śpie, na samą myśl że to rak robi mi się nie dobrze. Guzek jest twardy,raczej sie nie przemieszcza, nie boli.Nie mam zaparć, nudności,nic mi nie jest poza brakiem humoru...tak się boję.Czy jest to możliwe że to tylko tłuszczak/. Oczywiście do lekarza się wybiorę w najbliższych dniach ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać.Mam małe dziecko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czym może być ten guzek. Może to być rzeczywiście tłuszczak, może włókniak, a jeśli guzek umiejscowiony jest w pobliżu blizny po cięciu cesarskim także może być niewielką, nieodprowadzalną przepukliną. Najlepiej, aby Pani zbadał chirurg. On zapewne oceni czym jest zmiana lub najwyżej w razie wątpliwości dodatkowo zaleci np. badanie USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×