Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniesienie lordozy szyjnej i sklerotyzacja podchrzęstna kości łonowej


Gość Tekla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od jakiegoś czasu miewam częste bóle rąk (nadgarstek, rzadziej łokci i barków) i nóg (kolana). Ponadto odkąd pamiętam mam zawsze zimne dłonie i stopy. Po wizycie u lekarza zlecono mi prześwietlenia i badania krwi. W wynikach radiologicznych otrzymałam następujący opis: Zdj. kręgosł. szyjnego wskazuje zniesienie lordozy szyjnej. Bez zmian w obrębie trzonów kręgów oraz przestrzeni m-k. Zdj. dłoni i stóp nie wykazuje zmian w obrębie uwidocznionego ukł. kostnego. Zdj. miednicy wykazuje sklerotyzację podchrzęstną prawej kości łonowej w obrębie, spojenia łonowego. Zaznaczona asymetria w ustawieniu kości łonowcyh. Bardzo proszę o kilka słów na temat moich wyników. Sprawdzałam w google, niestety nic wprost na ten temat nie znalazłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany jakie są opisywane w załączonych wynikach badań RTG są niewielkie i nie powinny dawać dolegliwości jakie Pani opisuje. To raczej zmiany przeciążeniowe, które nie powinny stanowić problemu objawowego. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z reumatologiem, gdyż dolegliwości mogą być związane z zaczynającym się reumatoidalnym zapaleniem stawów lub np. być związane z dną moczanową. Trzeba wykonać co do tego odpowiednie badania laboratoryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×