Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone najądrze z torbielikami nasiennymi po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem operacje żylaków powrózka nasiennego na lewo jądro laparoskopowo.Jest już po niej pół roku.Na usg na lewym nad jadrze powiększone z czterema cienkościennymi torbielikami nasiennymi. Pojedyncze poszerzone zastoinowo naczynia żylne w powrózku na lewym jądrze.Te poszerzone naczynia to one tworzą żylaki i mogę mieć powtórna operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie niewielkie poszerzenia żylne to nic groźnego. Normalny stan po operacji żylaków powrózka nasiennego. Nie grozi Panu ponowny zabieg. Wynik oczywiście należy skonsultować z prowadzącym urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te poszerzone naczynia żylne mogą się powiększać i będzie mnie czekać kolejna operacja?Ja po operacji nie miałem tych naczyń żylnych.A czy te naczynia żylne mogły się zrobić od przemarznięcia jadra,ponieważ bolało mnie jadro i chirurg skierował mnie na usg i na tym usg one się wykazały,a teraz mogły zniknąć.Czy mogły się one zrobić od wysiłku,czy od tego przemarznięcia jądra.?Dziękuje z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te poszerzone naczynia żylne mogą się powiększać i będzie mnie czekać kolejna operacja? - wątpię, że będą się powiększać, raczej zanikać, proszę nie obawiać się kolejnej operacji Czy mogły się one zrobić od wysiłku,czy od tego przemarznięcia jądra? - raczej od wysiłku, od przemarznięcia takie poszerzenia naczyń żylnych nie robią się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz.Czy mogę trenować boks,oczywiście bez robienie żadnych pompek,przysiadów?Zawsze po takim treningu jestem bardzo zmęczony,ale szybko dochodzę do normalnej formy.Te treningi są meczące ale nie są siłowe(podnoszenie ciężarów itd) chyba że uderzanie kogoś albo we worek. Dziękuje za powyższa odpowiedz *]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×