Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duodenitis chronica foatale haemorrhagica


Gość Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch miesięcy cierpię na bóle brzucha ściśle związane z przyjmowaniem pokarmów. Po wielu wizytach u gastroenterologa i zapisanej farmakoterapii, który podejrzewał zespół jelita drażliwego, trafiłam do szpitala po ostrej biegunce i wymiotach. Zrobiono biopsję XII-cy i badanie w kierunku choroby trzewnej. Wyniki biopsji: *Duodenitis chronica foatale haemorrhagica. Marsh - typ 0*. Dodatkowo powtórzono badanie moczu, ponieważ w próbce podanej przy przyjęciu do szpitala w godzinach popołudniowych występowały liczne bakterie i białko. W badaniu moczu z rana, na czczo, przed wykonaniem gastroskopii widnieje: *białko - nie występuje, nabłonki płaskie-dość liczne, liczne bakterie, krew 10 ul, odczyn pH- 6,0*, pozostałe wyniki badania ogólnego moczu prawidłowe (w podanych zakresach referencyjnych). Na co wskazują te wyniki?Proszę o odpowiedź. Zapomniałam wspomnieć, że krew w moczu nie mogła być krwią menstrualną. Zażywam tabletki antykoncepcyjne i krwawienie wsytępuje u mnie regularnie co miesiąc. Badanie moczu odbyło się 02.12 tego roku, a ostatnia miesiączka zaczęła się 11.12 tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba krwinek czerwonych w moczu jest bardzo niewielka i raczej nie budzi niepokoju. Może jakiś drobny złóg schodził z dróg moczowych wyzwalając niewielki krwinkomocz. Liczne bakterie świadczą o zakażeniu moczu. Radziłbym powtórzyć badanie moczu oraz wykonać jego posiew, aby dokładnie zadecydować o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×