Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha pod żebrami po leczeniu przekrwionej dwunastnicy z nadżerkami


Gość Zenon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W lipcu b.r. miałem przeprowadzone badania endoskopowe - kolonoskopię (prawidłowy obraz jelit) oraz gastroskopię, która wykazała patologię w zakresie: *błona śluzowa opuszki dwunastnicy przekrwiona, zmieniona zapalnie z licznymi nadżerkami płaskimi.* Przeprowadzający badania lekarz stwierdził na podstawie obrazu nadżerek, że wywołał je H. pylori, dostałem dwa rodzaje antybiotyków (na 7 dni) oraz Helicid, który na wizycie kontrolnej po 3 m-cach został zmieniony na Gasec. W międzyczasie po ok. 4 m-cach od w/w badań wykonałem test na obecność H.pylori w kale - wynik ujemny. Ponieważ, po 5 m-cach zażywania leków hamujących wydzielanie kwasu w żołądku, wciąż odczuwam bóle z lewej strony pod żebrami o mniejszym lub większym nasileniu chciałbym poradzić się Pana jaki dalszy przebieg leczenia sugerowałby Pan? Oczywiście staram się utrzymywać dietę, spożycie alkoholu na poziomie praktycznie zerowym, a mimo to dolegliwości utrzymują się. Wykonanie kontrolnej gastroskopii wydaje się oczywiste, ale czy istnieją inne metody leczenia tego rodzaju schorzenia niż zażywanie leków typu Gasec? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy wykonać kontrolną gastroskopię skoro dolegliwości nadal się utrzymują. Jeśli zmiany w śluzówce dwunastnicy dalej występują to trzeba np. zastanowić się nad zastosowaniem innych leków lub stosowanych dawek leków. Najlepiej, aby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×