Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na jądrze i ból po urazie jąder


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam obecnie 20 lat. W wieku lat 17-stu podczas lekcji WF, a konkretnie gry w hokeja, doznałem silnego uderzenia w prawe jądro z krążka do gry. Nie zdawałem sobie konsekwencji z tego powodu. Przez długi czas jądro to mnie pobolewało, pobolewa i do dziś. Zauważyłem korelację pomiędzy wytryskiem a bólem. Codzienny (np. wieczorem) wytrysk praktycznie eliminował jakiekolwiek ewentualne bóle (te bóle pojawiają się losowo). Dzień przerwy, lub dłuższy okres czasu sprawiał, że czułem ból w tym jądrze. Zaprzestanie zaś sprawiało, że ból ustawał. Dopiero po kolejnym wytrysku, po upłynięciu kilku, lub kilkunastu godzin ból powracał na jakiś czas. Dopiero niedawno sobie pomyślałem, że to może być przez to wydarzenie z hokejem. Niedawno wykryłem nawet guz na tym jądrze. Przez jakiś czas nawet zastanawiałem się, czy to nie jest tak, że jakiś zbiornik w jądrze opróżnia się podczas wytrysku, a, że uderzenie wysunęło go na wierzch, to robi uścisk na jądro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyczuwa Pan u siebie guza jądra to radziłbym z tym problemem pilnie udać się do urologa. Myślę, że obecne dolegliwości nie są związane z przebytym kiedyś urazem, lecz zapewne tym guzem. Każdy guz jądra budzi podejrzenie procesu nowotworowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×