Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lita i hiperechogenna zmiana ogniskowa o ostrych brzegach na udzie


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze! Byłam dzisiaj na usg- na prawym udzie wyczuwalny guzek. Oto opis: W połowie długości uda prawego na powierzchni grzbietowej widoczna lita, hiperechogenna zmiana ogniskowa o dość ostrych brzegach i wymiarach 24,9 mm x 9,0 mm. Na udzie lewym zmian nie stwierdza się. Węzły chłonne pachwinowe nie powiększone. Wskazana konsultacja chirurgiczna. Lekarka, która robiła usg sugerowała, że to włókniak. Czy to coś groźnego, czy to rak? Jak to się leczy? Jesli trzeba usunąć to czy trzeba iść do szpitala, czy lekarz zrobi to od ręki w gabinecie? dziekuję za wyjasnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to coś groźnego, czy to rak? Jak to się leczy? - jeśli to włókniak to jest to łagodna zmiana nowtoworowa wymagająca wycięcia chirurgicznego i poddania analizy histopatologicznej (to nie rak) Jesli trzeba usunąć to czy trzeba iść do szpitala, czy lekarz zrobi to od ręki w gabinecie? - tak można to zrobić ambulatoryjnie czyli w gabinecie chirurgicznym w trybie planowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie doktorze! W środę przed świetami miałam usuniety guzek na udzie (pisałam wyżej). Rana goi się powoli, 6 szwów, trochę boli-ciągnie. Dziś rano przy zmianie opatrunku zauważyłam na gaziku żółtą plamkę, tak jakby po ropie z jednego szwu. Trochę się wystraszyłam. Codziennie przemywam ranę Octeniseptem, a wczasie kąpieli -mydłem szarym. Ściagnięcie szwów mam dopiero 5 stycznia. Czy powinnam pójść wczesniej do chirurga, aby obejrzał nogę? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×