Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rwący ból kostki po skręceniu


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w czwartek w zeszłym tygodniu a więc 11 dni temu prawdopodobnie skręciłem kostkę na WFie. z powodu narastającego bólu w piątek udałem się do szpitala, gdzie zrobiono mi prześwietlenie które nie wykazało złamania kości. Powiedziano mi ze jest to jedynie naderwanie mięśni i Lekarz stwierdził że nie ma potrzeby zakładania gipsu, trzeba oszczędzać nogę itp. Od samego początku nie pojawił się żaden krwiak, siniak a jedynie nabrzmienie i nie wyczuwalność kostki. czy to normalne że żadne *kolory* nie wyszły? dodam że stosuje altacet, dostałem od lekarza lek przeciwbólowy Zaldiar, zimne okłady. Jednak ból jest wciąż nie do wytrzymania, w nocy nie mogę spać, noga *rwie* mnie od środka, nie bardzo moge chodzić, ciągnę nogę za sobą i dlatego próbuje się oszczędzać a mam wrażenie że z dnia na dzień jest coraz gorzej. lekarz powiedział ze gojenie moze potrwac do 6 tygodniu, ale że ból powinien ustępować. a jednak tak nie jest. no i siniaka brak. towarzyszy czasem stan podgorączkowy i ogólne rozpalenie. co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne że żadne *kolory* nie wyszły? - tak, jedynie objawem może być obrzęk co robić? - radziłbym w tej sprawie skonsultować się z ortopedą, takie objawy jednak mogą świadczyć o skręceniu stawu skokowego co wymaga usztywnienia tego stawu na około 2-3 tygodnie, w usztywnieniu dolegliwości powinny wszystkie ustąpić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×