Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda opuchlizna i strzelanie kości po urazie stawu skokowego


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 26.09.2010 podczas meczu uległem urazowi stawu skokowego. Wyglądało to następująco, otóż kopnąłem w piłke, która w tym samym czasie z przeciwnej strony zablokował mój przeciwnik (czyli kopnąłem tak jakby w kamien którego nie można przesunąć) W chwili uderzenia poczułem, że w mojej nodze przesuneła sie tak jakby kość. Gdy położyłem nogę na ziemi i wykonałem kilka kroków odniosłem wrażenie, że kość wróciła na swoje miejsce. Oczywiście odrazu zszedłem z bosika. Gdy spojrzałem na nogę zauważyłem dużą, twardą opuchlizne z wewnętrznej strony nogi. Natychmiast po meczu pojechałem do szpitala gdzie Chirurg ocenił mój uraz na lekki(stwierdzacąc ze zdjęcia brak przemieszczenia sie kości, oraz żadnych zmian z tym związanych) zalecając usztywnienie + maści. Po miesiącu zaniepokojony poszedłem do innego chirurga, który powiedział, że to normalne i opuchlizna powinna zejsc za okolo 2 tyg. W dniu dzisiejszym mam bardzo twardą opuchlizne, a przy wykonywaniu kroków często słychac *strzelanie kości* w tej nodze. Ten uraz nie przeszkadza mi przy chodzeniu lecz niestety uprawianie sportu jest niemożliwe z powodu bólów w okolicach ścięgna achillesa. Proszę o jakieś rady związane z rozwiązaniem tego problemu. Z góru dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ponownie w tej sprawie trzeba skonsultować się z ortopedą. Być może są uszkodzone jakieś więzadła, może naruszone stawy stopy. Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Musi w tej sprawie wypowiedzieć się dokładnie fachowiec po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×