Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapadnięcie kości palca po wybiciu kości dłoni


Gość Arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arkadiusz

A więc tak witam serdecznie potrzebuję rady dotyczącej wybicia kości dłoni. Dłoń wybiłem 3.10.10r Więc Ponad 2 miesiące temu zastanawiam się nad tym dlaczego kość Małego palca tak jak by się zapadła i żaden lekarz nie wysłuchał mnie do końca kazał nie nadwyrężać ręki choć to jest konieczne niestety bo jestem w klasie maturalnej i dużo piszemy na lekcjach po za tym chciałbym wrócić do Boksu bo to jest moja pasja i mam duże osiągnięcia... Lecz tutaj nie o mnie mowa tylko o dłoni ... Wiec kontynuując moją wypowiedz chciałbym powiedzieć ze strasznie mnie boli gdy naciskam od dołu kość małego palca.. ta kość przesuwa się o parę milimetrów i wraca gdy skocze naciskać. Teraz przedstawię zdjęcia rentgena w których pokaże zdjęcie z przed złożenia i po złożeniu (Nie wiem jak dodać zdjęcia więc dodam je na serwis iv.pl) iv.pl/images/11152002487402485835.jpg iv.pl/images/87932530293905572447.jpg iv.pl/images/37246758320316217136.jpg Zdjęcie: 1 i 2 Pokazuję Dłoń Wybitą 3 Ręka Poskładana Lecz z Pewnym defektem Po tym Ostatnim Zdjęciu widać ze chyba nie zrobili tego poprawnie .... U nas Nie ma dobrych lekarzy bo mieszkam w Miasteczku małym....!! Proszę Pomocy Chcę nadal Być BOKSEREM I ROBIĆ TO CO KOCHAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcia zamieszczane w nieprawidłowej rozdzielczości i oglądane na nieodpowiednim sprzęcie nie są diagnostyczne. Wygląda na to, że doszło do zwichnięcia V kości śródręcza, a nie palca (tak zaznaczone jest to na RTG). Zdjęcie kontrolne czyli 3 na pewno przedstawia lepsze ułożenie kości w nadgarstku. Najlepiej z uwagi na Pana obecne dolegliwości skonsultować się ponownie z ortopedą. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że po taki urazie rekonwalescencja jest długotrwała, może trwać miesiącami i czasami nigdy już ręka nie powróci do prawidłowej funkcji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu widać właśnie tak jak napisał *stapier*, zwichnięcie lub złamanie V kości śródręcza, czyli małego palca. Wiem to z doświadczenia, ponieważ mam w tym miejscu drut kirschnera, który miałem wkładany operacyjnie tydzień temu po tym, jak źle zrosła mi się kość po złamaniu z przemieszczeniem. Zdjęcie RTG, które miałem robione przed zabiegiem, wyglądało podobnie jak na pierwszym zdjęciu umieszczonym przez Pana. Leczenie trwa około 2 miesięcy, razem z rehabilitacją w moim przypadku. P.S. Radził bym coś z tym zrobić, ponieważ za kilka lat ból może się nasilić w znacznym stopniu tak dowiedziałem się od znajomego chirurga i ortopedy. Dodam również, że też miałem zapadniętą kość małego palca i przesuniętą ku nadgarstku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×