Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

HPV po kolonizacji szyjki macicy przy nadżerce


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam niecałe 7 miesięcy temu wykonano mi konizację szyjki macicy z powodu nadżerki która nie cała wygoiła się po wymrażaniu. WYniki histopatologiczne to: Wyskrobiny z kanału szyjki - śluzowe - fragmenta endocervicis normale, wyskrobiny z jamy macicy, brunatne obfite - Endometrium in stadio proliferationis Konizat -4 szare fragmenty tkankowe o śr. po 0.4 cm. - Cervicitis chronica Po konizacji lekarz przepisał mi Gravistat 250 który zażywałam przez 6 miesięcy. Obecne wyniki cytologii wskazały na CIN2/3 lub CIS i obecność HPV 16 i 3 (czy testy wykrywają standardowo HPV numer 3?). Kolposkopia nie wykazała żadnych odchyleń. Pan DOktor powiedział, że być może zmiana nie została wycięta w całości, ale nawet jeśli czy w ciagu niecalych 6 miesiecy przewlekle zapalenie może przejsc w raka in situ? I nie wykazałaby tego kolposkopia? Czy jest możliwość pomyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne wyniki cytologii wskazały na CIN2/3 lub CIS i obecność HPV 16 i 3 (czy testy wykrywają standardowo HPV numer 3?) - Wykonanie standardowego testu umożliwia wykrycie DNA wirusa HPV należącego do grupy wirusów wysokoonkogennych (16, 18, 31, 33, 35, 52, 58, 67). Nie wykrywa standardowo typu 3. Pan DOktor powiedział, że być może zmiana nie została wycięta w całości - tak właśnie mogło się zdarzyć ale nawet jeśli czy w ciagu niecalych 6 miesiecy przewlekle zapalenie może przejsc w raka in situ? - tak I nie wykazałaby tego kolposkopia? - tak kolposkopia mogła tego nie wykazać Czy jest możliwość pomyłki? - raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×