Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja i powrót do sportu po złamaniu kości strzałkowej podudzia


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się poradzić w sprawie związanej z rehabilitacją i powrotem do sportu po złamaniu kości strzałkowej podudzia lewego. Jestem piłkarzem, w marcu br podczas meczu zostałem kopnięty przez bramkarza w lewą nogę, odczułem niesamowity ból, ale jakoś o własnych siłach zszedłem z boiska. Na następny dzień udałem się na oddział ratunkowy, gdzie lekarz nie zrobiwszy zdjęcia stwierdził, że to naderwany mieśień, być może Achilles, mam odciążyć nogę, smarować i do tygodnia przejdzie... Po jakiś 4-5 dniach nogi straszliwie puchła, udałem się tym razem do innego chirurga, który na początku zrobił zdjęcie i później powiedział, że mam właśnie takie złamanie i wsadził do gipsu na 5 tyg ( to chyba akurat taki podstawowy czas) w trakcie gdy miałem gips chodziłem na pole magnetyczne, po 5 tyg został zdjęty gips, lekarz oznajmił, że jest zrost i mam rozpocząc rehabilitację. Oczywiście krio, masaż wodny, ćwiczenia nogi na siłowni, rowerki etc. Na kolejnej wizycie lekarz powiedział, że mogę powoli wracać do sportu, w takim razie mam pytanie do innego specjalisty: 1. Po jakim czasie można rozpocząć intensywne treningi? 2. Jestem osobą lewonożną, czyli strzelam i podaje ta nogą która była złamana, dlatego czy można już rozpocząć używanie tej nogi, oraz czy nie istnieje jakieś zagrożenie? Ogólnie chciałbym się zapytać kiedy będzie właściwy czas na powrót do wyczynowego sportu (przypominam, że złamanie miało miejsce 2 marcu 20100 Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po jakim czasie można rozpocząć intensywne treningi? - zazwyczaj po taki załamaniu po około 6 miesiącach 2. Jestem osobą lewonożną, czyli strzelam i podaje ta nogą która była złamana, dlatego czy można już rozpocząć używanie tej nogi, oraz czy nie istnieje jakieś zagrożenie? - tak, można, nie powinno ze strony przebytego złamania wynikać jakiekolwiek ryzyko ponownego złamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×