Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyjmowanie testosteronu i operacja żylaków powrózka nasiennego po usunięciu jądra


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 30 lat, w zeszłym roku usunięto mi jądro prawe (podejrzenie guza, którego nie było) w wyniku histopatologicznym napisano- jądro silnie utkane krwiotocznie . Niedawno wykonałem badanie nasienia, wynik badania- astenoteratozoospermia (ruchliwość plemników A+B= 26). Urolog skierował mnie na badanie usg moszny i okazało się, że mam nieduże zmiany żylakowate powrózka ze słabo dodatnią próbą Valsalvy. Lekarz pozostawia mi decyzję ws. zabiegu operacyjnego powrózka. Jednocześnie przepisał mi 3 miesięczną kurację testosteronem w tabletkach( testocaps 0,04) i po tym okresie powtórne zbadanie nasienia. Mam dwa pytania: 1. Czy zabieg operacji powrózka nasiennego jest wskazany w przypadku posiadania tylko jednego jądra, czy istotnie poprawi ruchliwość plemników, czy istnieje duże ryzyko powikłań? 2. Czy przyjmowanie testosteronu jest bezpieczne- nie wywoła efektu odwrotnego, czyli bezpłodności? dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zabieg operacji powrózka nasiennego jest wskazany w przypadku posiadania tylko jednego jądra, czy istotnie poprawi ruchliwość plemników, czy istnieje duże ryzyko powikłań? - jeśli okaże się, że leczenie testosteronem nie przyniosło skutku czyli poprawy jakości nasienie może okazać się, że tylko leczenie żylaków powrózka nasiennego przyniesie efekt (o tym musi sam Pan zadecydować), robi się taki zabieg nawet w przypadku jednego jądra - powinna ruchliwość plemników po takim zabiegu poprawić się, ale nie jest to pewne (określa się na około 50-60%) - ryzyko powikłań raczej jest niewielkie 2. Czy przyjmowanie testosteronu jest bezpieczne- nie wywoła efektu odwrotnego, czyli bezpłodności? - jest bezpieczne skoro zalecił to urolog w odpowiedniej dawce i przez odpowiedni okres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×