Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grudka i twarda bolesna żyła na penisie


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 24 lata. Tydzień temu zauważyłem na swoim prąciu dziwną grudkę. To *coś* ulokowane jest na trzonie penisa, można powiedzieć ze na samym środku. Powyżej tej grudki można wyczuć jeszcze tak jakby stwardniałą żyłę, ścięgno. Ogólnie grudka jest bardzo widoczna w kształcie kulki 1x1cm (chodź czasem wydaje się być większa) ale wydaje się być w miarę płaska. W prawdzie sama grudka nie boli nawet przy zwodzie, boli przy dotknięciu w spoczynku wspominana niby żyła a przy zwodzie ból się nasila. Wcześniej (parę lat temu) coś takiego już zauważałem ale znikało po połowie dnia i nie było bolesnej *żyłki* W jakimś artykule przeczytałem ze to może być zapalenie zakrzepowe żył, ale stosuje krem z Heparyna Heparinum GSK 300j,m./g, oraz tabletki przeciw zakrzepowe Aspirin Protect, jednak nic nie przechodzi. Co to może być i jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym może być ta zmiana. Możliwe, że jest to jakiś zaczopowany gruczoł łojowy w stanie zapalnym. Odczyn zapalny z tej zmiany przenosi się na sąsiadującą żyłę dając takie dolegliwości jak Pan opisuje. Wątpię, że jest to zakrzepica żylna (nie spotykana w żyłach penisa). Aby dokładnie zdiagnozować problem należałoby w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minelo ponad tydzien od mojego znalezikzka i stosowania masci z heparyna i tabletek zakrzepowych. W tym momencie grudka ma wymiar 2x2mm bolesna zyla zniknela. Byc moze to był to zakrzep. Jak narazie smaruje dalej moze przejdzie do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×