Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w boku pod żebrami nasilający się rano


Gość JANUSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat. Od dłuższego czasu boli mnie lewy bok, pod żebrami. zwłaszcza rano jak wstanę czuję duży ból, czasami promieniuje w stronę kręgosłupa. Miałem sytuację, że straciłam przytomność, po konsultacji z lekarzem na pogotowiu powiedziano mi, żebym przestał pić alkohol bo mam powiększoną śledzionę , która może uciskać na serce i powodować niedotlenienie. Tylko, że ja nie pije w ogóle alkoholu, nawet okazjonalnie więc powód musi być gdzie indziej. Gdy udałem się do lekarza pierwszego kontaktu na usg, dostałem diagnozę najprawdopodobniej zapalenia śledziony, ale już nie była powiększona (ale skoro boli to coś trzeba powiedzieć), a jeszcze wcześniej jadłem tabletki na rozluźnienie mięśni, które mnie otumaniały. Nie otrzymałem żadnego skierowania na szczegółowe badania, zrobił bym je sam, ale nie wiem co mam badać? gdzie może być przyczyna bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości raczej mogą być związane z patologią w zakresie kręgosłupa, a nie śledziony. Dlatego dobrze by było jeszcze wykonać RTG odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa. Po otrzymaniu tego wyniku badania zastanowić się dopiero nad dalszym sposobem postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×