Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból kręgosłupa przy skrzywieniu odcinka piersiowego i lędźwiowego


Gość Krys

Rekomendowane odpowiedzi

Prawostronne skrzywienie kregoslupa piersiowego. Poza tym kregoslup bez istotnych odchylen od normy. Niewielkie lewostronne skrzywienie kregoslupa ledzwiowego. Na poziomie L5-S1 obraz spondylolistezy I/II stopnia do przodu oraz z nieco obnizona wysokoscia krążka międzykręgowego, a takze z cechami obecnosci kregoszczelin w gałeziach łuku L5. . Na poziomie L4-L5 niewielki tyłozmyk. POza Tym kregosłup lędźwiowy i stawy krzyżowo-biodrowe bez istotnych odchylen od normy. W rzucie lewej nerki podejrzenie obecności wapiennego konkrementu o średnicy okolo 0.5cm. Mam straszne bole, nie moge sie podniesc z lozka czasami.. W zadnej pozycji nie moge uzyskac ukojenia kiedy jestem w pracy.. Dopiero w domu jak leze to czuje jak bol zanika, ale rano wystarczy dwa razy sie schylic by uporczywy bol wrocil.. Pracuje za granica duzo sie schylam ale nic nie nosze.. Szlifuje radiatory.. Moja mama odebrala opis, ale lekarz nie chcial jej powiedziec co jest dokladnie z kregoslupem gdyz to tajemnica lekarska i powie tylko mi.. Takze ja pracuje, a nie wiem co dokladnie sie dzieje.. Bede w domu dopiero na swieta, ale boje sie uszkodzic kregoslup bardziej.. Stad prosze o porady.. Co mowi ten opis i co mam zrobic? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis RTG kręgosłupa wskazuje na dość znacznego stopnia zwyrodnienia mogące powodować silne dolegliwości (zwłaszcza kręgozmyk). Niestety takie zmiany mogą się pogłębiać w przypadku wykonywania ciężkiej pracy fizycznej. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Wymagane leczenie aktualnie zachowawcze (środki przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozkurczające mięśnie) oraz ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne. Niestety trzeba rozważyć zmianę trybu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nieraz prawie placze tak boli.. Nie moge sie wygiac w sposob, aby to ukoic.. Czekam te godziny, aby wrocic do domu i sie polozyc.. Gralem w pilke nozna siatkowe troche w kosza, cwiczylem.. Jestem informatykiem czasem kregoslup bolal od siedzenia przed komputerem, ale nigdy nie spodziewalem sie ze przy ciezszej pracy wyjdzie na jaw iz mam powazne problemy z kregoslupem */.. Dzieki za rade postaram sie udac na zwolnienie i rozpoczac rehabilitacje po konsultacji z moim lekarzem.. Widze ze nie ma sensu na sile pracowac dalej w tej dziedzinie.. Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krakowski

Jestem po kilku operacjach kr.lędźw.2003-2010/ laminektomia/blizna korzenia L/S, reoper, Diam -międzywyrostkowa stabilizacja, OP ponowne usun.bliznowacenia /nadal problemy w poz.siedzącej*ból promieniujący do nogi/ proponują usunięcie Diam-u. Kto zna najl.neuroortopedów?które szpitale. I ja poradzę Poszukuję kontaktu z os.o podobnych dolegliwościach. inf* na Mail* kra4411@wp.pl. Czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×