Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chondromalacja i boczne przemieszczenie rzepki w kolanie


Gość ANNa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry W artroskopii kolana wyszlo mi boczne przemieszczenie rzepki i chondromalacja rzepki I st.,przecieto mi troczek boczny. Czy te dwie choroby sa takie same i nie ma roznicy pomiedzy nimi,czy jest to powiklanie po nieleczonym przyparciu rzepki,zabieg operacyjny zostal zrobiony po 3 latach leczenia na niewiadoma przyczyne. Jakie jest leczenie chondromalacji,nie chce dopuscic aby sie bardziej rozwijala ta choroba,na czym by dalsze leczenie polegalo? tez sama wiem,ze I st. to spluszowacenie i obrzek chrzastki rzepki,a przyparcie to tez co innego,bo mam w drugim kolanie. Za kazda odpowiedz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te dwie choroby sa takie same i nie ma roznicy pomiedzy nimi,czy jest to powiklanie po nieleczonym przyparciu rzepki,zabieg operacyjny zostal zrobiony po 3 latach leczenia na niewiadoma przyczyne. - to raczej stan po jakimś doznanym w przeszłości urazie lub stan po długotrwałym przeciążeniu rzepki, to oddzielne choroby Jakie jest leczenie chondromalacji,nie chce dopuscic aby sie bardziej rozwijala ta choroba,na czym by dalsze leczenie polegalo? - I stopień chondromalacji to bardzo początkowe stadium (IV stopnie chondromalacji) i zazwyczaj wystarczające jest leczenie zachowawcze czyli leki wspomagające regeneracje chrząstki podawane doustnie i dostawowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×