Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uwolnienie ścięgna z otoczki zapalnej przy zapaleniu ścięgien nadgarstków


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz ortopeda stwierdzil u mnie zapalenie sciegna nadgarstka w obydwu rekach.Proponowal zastrzyk sterydowy,ale sam powiedzial,ze nie bedzie on stuprocentowa poprawa.druga opcja to zabieg chirurghiczny,polegajacy na uwolnieniu sciegna z otoczki zapalnej,aby moglo swobodnie przechodzic przez kanal sciegna.mam bole w obydwu nadgarstkach,szczegolnie przy poruszaniu kciukami i wogole manewrujac nadgarstkiem.Prosze o druga opinie,czy rzeczywiscie zabieg jest jedyna droga poprawy mego stanu i czy potem nie dojdzie znowu do zapalenia sciegien w tych miejscach.Bralam leki przeciwzapalne.Bardzo prosze o odpowiedz,czy odkladajac zabieg na jakis czas nie pogorsze swojego stanu(pojawily sie bolace guzki na nadgarstkach)podobno to jest wynikiem stanu zapalnego.czy moga one sie powiekszac?czym grozi mi nie poddanie sie zabiegowi chirurgicznemu.Bardzo prosze o odpowiedz.dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jakie masz dokladnie objawy? co jest przyczyna tego zapalenia? ja borykam sie z jakims dziwnym zapaleniem pochewek sciegnistych w obydwu dloniach (srodrecze) . bralam sterydy doustnie jest poprawa ale nie jest jeszcze tak jak powinno byc. ortopeda nic nie mowil mi o operacji. najgorzej jest rano kiedy reka jest taka zastana dopiero jak ja rozruszam rozmasuje sciegna to moge w miare jako tako funkcjonowac. na mnie leki przeciwzapalne niesterydowe tez nie dzialaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×