Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha przy nacisku i dyskomfort brzucha po antybiotykoterapii


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze...z góry dziękuje za odpowiedź...a więc przejde do konkretów...bralem bardzo duzo antybiotykow(mialem ropnie okolomigdalkowe i pozniej jeszcze jakies komplikacje i przez miesiac wybralem 5 antybiotow czasem branych bez oslonki...pozniej dopadlo mnie ostre przeziebienie i łykalem po kilka polopiryn i gripexow tez bez osłony i po paru dniach tzn na poczatku pazdziernika zaczal mnie bolec mostek tzn jego okolica...pozniej bol przeszedl ale zaczal pobolewac zoladek tzn srodbrzusze a szczegolnie nadbrzusze bylem u lekarza ktory przepisal mi controlloc ktory biore do dzis...bolu jako takiego nie mam bardziej to dyskomfort w okolicy nadbrzusza i mostka ból jeżeli juz wystepuje gdy scisne to miejsce ale nie jest to bol nie do wytrzymania robilem usg jamy brzusznej i badania krwi ktore nie wykazaly stanu zapalnego...co kilka dni meczy mnie zgaga i ciagly ten dyskomfort...bolem raczej bym tego nie nzawal chyba ze urojonym:P ale i tak boje sie ze to moze byc jakis rak żołądka shit! chociaz innych typowych objawow dla niego nie mam...10 mam gastroskopie i chcialbym juz to miec za soba...fakt gdy o tym mysle czuje jakby znowu mnie dopoadl ten bol/dyskomfort...moze jest to na tle nerwowym...troszke sie rozpisalem ale tak wlasnie to u mnie wyglada...nie mam problemów z opróżnianiem kał jest brązowego koloru trudności z przełykaniem też nie mam...lekach chirurg twierdzi iż mogą to być wrzody żołądka wywołane lekami bądz zapalenie błony śluzowej żoładka ale ja ciągle biore ten controlloc...już sam nie wiem...Proszę Panie doktorze o jakąś poradę lub Pana sugestie co to może być...boję się że to coś naprawdę grożnego...mam 25 lat. podpalam papierosy...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tylko wynik badania gastroskopowego wyjaśni obecne dolegliwości. Tak jak powiedział chirurg może to być stan zapalny, owrzodzenie górnego odcinka przewodu pokarmowego albo niewydolność wpustu z refluksem żołądkowo-przełykowym. Można w chwili obecnej zwiększyć dawkowanie leków np. pantoprazol 2 razy po 40 mg, zastosować dietę jak w chorobie wrzodowej oraz całkowicie rzucić palenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo Dziękuje Panu za odpowiedź!!! naprawde wiele ona dla mnie znaczy...czyli do czasu badania zwiększyć proporcje branych leków?Panie doktorze przepraszam za być może głupie pytanie ale moje dolegliwości mogą wskazywać na chorobę nowotworową czy *tylko* na w/w przez Pana dolegliwości? dodam że prawie codziennie mam zgage choć krótkotrwałą( pieczenie palenie za mostkiem czasem te uczucie występuje w żołądku (śródbrzuszu) czasem też mam wrażanie że mnie *zatyka* w mostku po wysiłku...bólu nie mam jedynie gdy przycisne/nacisne okolice mostka...może nadmienie że w czerwcu miałem złamane 3 żebra ale nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie w moich obecnych dolegliwościach...przepraszam że zawracam głowę ale bardzo prosiłbym o odpowiedź za którą z góry dziękuje...Pozdrawiam serdecznie.z wyrazami szacunku Marcin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do czasu badania zwiększyć proporcje branych leków? - tak można postąpić z uwagi na nasilenie dolegliwości mogą wskazywać na chorobę nowotworową czy *tylko* na w/w przez Pana dolegliwości? - mogą, o tym też pisałem wymieniając choroby w czerwcu miałem złamane 3 żebra ale nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie? - bóle ze strony żeber także mogą nakładać się na przedstawione przez Pana dolegliwości związane z przewodem pokarmowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×