Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolan przy zgięciu i płyn w nodze nad kolanem


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam problem z kolanem. Zaczęło się parę lat temu (mam lat 17), gdy dłużej siedzę bądź mam po prostu zgięte kolana zaczynają bardzo boleć. Do tego stopnia, iż muszę je wyprostować. Ból promieniuje przez całą kość udową, a w chwili prostowania jest bardzo silny. Nie mogę też robić przysiadów, gdyż wtedy za bardzo boli. Teraz gdy uciskam palcami nad rzepką czuć jak *przepływa woda*. Kolano boli po i w trakcie większego wysiłku fizycznego. Po wysiłku jest *wody* więcej niż przed. Ból jest głównie w zewnętrznej stornie kolana i również po tej stronie, gdy przykładam palec, czuć lekkie przeskakiwanie *czegoś*. Aha i gdy mocno prostuję kolano mam wrażenie jakby ta *woda* nad rzepką blokowała całkowity wyprost. Byłam u lekarza, rtg nic nie wykazało, rzepka jest stabilna. Odczuwałam ból gdy lekarz przyciskał mi właśnie po tej zewnętrznej stornie. Dostałam skierowanie na rezonans i we wtorek idę z wynikami, lecz chciałabym już wiedzieć czy mam się czym martwić? Dodam, że przez ponad 5 lat trenowałam gimnastykę artystyczną (skończyłam w wieku 13 lat), a teraz od dwóch lat trenuję taniec. Może to zwykłe przeciążenie? Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości mogą być związane z jakimiś zaburzeniami w układzie chrzęstno-stawowym i więzadłowym stawów kolanowych. Dlatego RTG nie wyjaśni tych dolegliwości tylko dopiero rezonans magnetyczny. Oczywiście mogą takie objawy być następstwem przeciążenia stawów kolanowych, ale trzeba wykluczyć organiczne tło dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną sprawę *) Tym razem z drugim kolanem. W sobotę na treningu kolano wykręciło mi się do środka (co prawda nie jakoś bardzo mocno, ale poczułam). Kolano nie jest spuchnięte, więc raczej nie jest nic zerwane ani naderwane, ale gdy na nie klękam mam wrażenie, że ucieka mi rzepka. Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy mogą być związane właśnie z niestabilnością rzepki spowodowaną uszkodzeniem więzadła rzepkowego. Bez bezpośredniego badania ortopedycznego nie dowie się Pani co konkretnie dzieje sie z tym kolanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×