Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w ranie po operacji przepukliny mosznowej


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

moj maz jest przy kosci ma dosc duzy brzuch i po prawej stronie ma takie zgrubienie na brzuchu kolo pepkav boje sie co to moze byc. ma guza pod lewa reka ale mu sie zmniejszyl. mial tez zabieg na przepukline mosznowa i nieraz mowi ze czuje tam w tej ranie taki dziwny bol po 7 miesiacach co to moze byc. bardzo prosze o szybka diagnoze w szczegolnosci o tym zgrubieniu. ma 25 lat guz raz znika a potem sie znowu pojawia jest bolesny wielkosci ok 1 cm ma go tuz pod pacha nie wiem jak to opisc wiec powiem ze znajduje sie tam gdzie uzywa sie dezodorantu jest raczej twardawy zgłasza ci jakieś dolegliwości? raczej nie tylko mowi ze go boli z prawej strony nieraz brzuch tak nizej troche i w tym miejscu grzie mial zabieg na przepukline no i to tskie zgrubienie lekkie w okolicach pępka z prawej strony tak nizej od jak dawna to ma? z oddawaniem stolca nie ma problemów? wlasnie czesto oddaje kal nie ma biegunek? nieraz ma biegunke zaparć? moze ale rzadko stolec nie jest odbarwiony? tego nie moge powiedziec ale on mowil ze nieraz jest jasny nie schudł w tym czasie bez powodu? nie brzuch go nie boli? tylko czasem zadko z prawej stony mowi ze to takie dziwne uczucie teraz juz mija 7 miesiecy od zabegu a on dalej tam cos czuje a do lekarza nie chce isc bo sie boi ze znowu bedzie mial przepukline albo cos gorszego. nie wiem czy cos mi poradzisz z mojego opisania jego przypadlosci ale mam nadzieje ze chodz troche mnie uspokoisz prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrubienie koło pępka może świadczyć o powstaniu przepukliny okołopępkowej lub pępkowej lub jest to np. tłuszczak. Bez bezpośredniego badania trudno mi dokładnie określić co to jest. Guz w pasze może być powiększonym węzłem chłonnym. Ból w miejscu po przeprowadzonej operacji przepukliny czasami może się utrzymywać nawet i do roku i jest skutkiem dostosowywania się tkanek, tworzenia blizny, wchłaniania się części wchłanialnych materiału operacyjnego (trzeba wykluczyć oczywiście wznowę przepukliny). Bez badania bezpośredniego nic więcej na ten temat nie napiszę. Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×